Poputuje pomník Koněva do Moskvy? Vystřídá v Praze Vlasov Koněva?

V tuto chvíli se Ondřej Kolář staví do role “statečné oběti zlého Putinova Ruska”. “Statečnost” už prokázal, ale zemřít “hrdinskou” smrtí se mu nechce a na roli mučedníka se nechystá. Nechtějí to vlastně ani jeho fanoušci. Byla by ho škoda sympaťáka. Mají s ním další plány a jeho otec už pro něj určitě něco dalšího vymyslel. Přeci ten, kdo porazil Koněva a postavil se Putinovi, je hoden jakékoliv funkce v ČR a národ mu musí být ještě vděčen. Takže to nebudeme hrotit a Rusku ustoupíme. Ať si ho klidně odvezou. Ještě ale trochu Rusko pozlobíme a nebudeme mluvit s ministrem obrany Šojgu, pod jehož ministerstvo pravomoci válečných pomníků spadají stejně tak jako v ČR. Věc převezme Ministerstvo zahraničí, protože my smlouvy plníme a domluvíme se s Lavrovem. Ondřeje Koláře pak čeká na radnici Prahy triumfální návrat z izolace. Uslyšíme povzdechy, jak krásné by to bylo, kdybychom měli takového prezidenta, protože právě takhle se má chovat správný prezident sebevědomého státu. V Rusku budou také spokojeni, na pomník v Moskvě už nebude nikdo lít barvu a “chcát” jako se to dělo v Praze. A tak jenom historie zapláče, ale koho zajímá historie, musíme hledět vpřed ne, tak nějak se to za totality říkalo, ne?

Symbol osvobození Prahy a ČSR Rudou armádou a Spojenci zmizí a bude nahrazen novodobou smyšlenkou, že Praha se osvobodila sama a když ne sama, tak s pomocí “Vlasovců”. Ti ještě 14 dní předtím vraždili jinde v ČSR a přísahali věrnost Hitlerovi. No Vlasovcům už vlastně taky ne. Přeci jen osoba Vlasova, velitele ROA, je také přijímána trochu s rozpaky. Komunista a politruk RA ve službách demokracie nezní moc dobře. Tak to vlastně ani Vlasovci nebudou. Budou to příslušníci ROA a generál Buňačenko, kterého pomoc sice Česká národní rada pro nepřijatelnost jeho požadavků odmítla a jeho jednotky z Prahy 7. května 1945 ustoupily. Sám Buňačenko se k odmítnutí jeho pomoci Prahou vyjádřil: : „V tomhle městě už nezůstanu ani hodinu! Nestojíte nás ani za jedinou kapku krve. Jděte si k bolševikům. Však oni vám ukážou!
Na nově vztyčeném pomníku tak bude zřejmě stát: “II. světová válka byl historický omyl, omyl zbytku demokratického Západu, který nepochopil, že svět potřebuje jednotnou Evropu pod vedením Německa, ve své hlouposti pak svět nepochopil, že jeho ohrožením nejsou nacisté a Hitler, ale komunisté a samotné Rusko”.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *