Poputuje pomník Koněva do Moskvy? Vystřídá v Praze Vlasov Koněva?

V tuto chvíli se Ondřej Kolář staví do role “statečné oběti zlého Putinova Ruska”. “Statečnost” už prokázal, ale zemřít “hrdinskou” smrtí se mu nechce a na roli mučedníka se nechystá. Nechtějí to vlastně ani jeho fanoušci. Byla by ho škoda sympaťáka. Mají s ním další plány a jeho otec už pro něj určitě něco dalšího vymyslel. Přeci ten, kdo porazil Koněva a postavil se Putinovi, je hoden jakékoliv funkce v ČR a národ mu musí být ještě vděčen. Takže to nebudeme hrotit a Rusku ustoupíme. Ať si ho klidně odvezou. Ještě ale trochu Rusko pozlobíme a nebudeme mluvit s ministrem obrany Šojgu, pod jehož ministerstvo pravomoci válečných pomníků spadají stejně tak jako v ČR. Věc převezme Ministerstvo zahraničí, protože my smlouvy plníme a domluvíme se s Lavrovem. Ondřeje Koláře pak čeká na radnici Prahy triumfální návrat z izolace. Uslyšíme povzdechy, jak krásné by to bylo, kdybychom měli takového prezidenta, protože právě takhle se má chovat správný prezident sebevědomého státu. V Rusku budou také spokojeni, na pomník v Moskvě už nebude nikdo lít barvu a “chcát” jako se to dělo v Praze. A tak jenom historie zapláče, ale koho zajímá historie, musíme hledět vpřed ne, tak nějak se to za totality říkalo, ne?

Symbol osvobození Prahy a ČSR Rudou armádou a Spojenci zmizí a bude nahrazen novodobou smyšlenkou, že Praha se osvobodila sama a když ne sama, tak s pomocí “Vlasovců”. Ti ještě 14 dní předtím vraždili jinde v ČSR a přísahali věrnost Hitlerovi. No Vlasovcům už vlastně taky ne. Přeci jen osoba Vlasova, velitele ROA, je také přijímána trochu s rozpaky. Komunista a politruk RA ve službách demokracie nezní moc dobře. Tak to vlastně ani Vlasovci nebudou. Budou to příslušníci ROA a generál Buňačenko, kterého pomoc sice Česká národní rada pro nepřijatelnost jeho požadavků odmítla a jeho jednotky z Prahy 7. května 1945 ustoupily. Sám Buňačenko se k odmítnutí jeho pomoci Prahou vyjádřil: : „V tomhle městě už nezůstanu ani hodinu! Nestojíte nás ani za jedinou kapku krve. Jděte si k bolševikům. Však oni vám ukážou!
Na nově vztyčeném pomníku tak bude zřejmě stát: “II. světová válka byl historický omyl, omyl zbytku demokratického Západu, který nepochopil, že svět potřebuje jednotnou Evropu pod vedením Německa, ve své hlouposti pak svět nepochopil, že jeho ohrožením nejsou nacisté a Hitler, ale komunisté a samotné Rusko”.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *