Postupujte opatrně, nechceme válku s Ruskem, varuje opozice Macrona

Představitelé francouzské opozice dnes varovali prezidenta země Emmanuela Macrona, aby Francii nezatahoval do konfliktu s Ruskem.

Schůzka francouzského prezidenta se šéfy opozičních stran v Elysejském paláci trvala něco málo přes tři hodiny, ale ke shodě ohledně toho, jak daleko na podporu Ukrajiny zajít, nedošlo.
Předseda pravicového Národního shromáždění Jordan Bardella upozornil, že je důležité, aby Francie nezačala konflikt s Ruskem.

Myslím, že můžeme najít mnoho řešení, kromě vstupu do nové světové války. Je nutné zavést červené čáry a prezident je nechtěl stáhnout – řekl Bardella po jednání.

Prohlásil, že Francie by měla být hlasem míru a neměla by se stát „spoluviníkem v konfliktu“.

V komentáři k Macronovu návrhu poslat vojáky na Ukrajinu Bardella poukázal na to, že tato záležitost „v zemi vyvolává znepokojení, izoluje Francii na mezinárodní scéně a odhaluje rozdíly v postojích mezi členy NATO“, uvádí list Parisien.

Bardella a předseda komunistické strany Fabian Roussel médiím řekli, že jim Macron vysvětlil, že „neexistují žádné hranice a žádné červené čáry“, pokud jde o podporu Francie Ukrajině

Manuel Bombard, člen strany „Nedobytá Francie“, poukázal na to, že francouzský prezident „nechápe riziko své tvrdohlavé vojenské cesty“.

Vůdce francouzských republikánů Eric Choti řekl, že na schůzce zopakoval podporu republikánů Ukrajině a dodal, že dal najevo, že vyslání vojáků na Ukrajinu by bylo „nezodpovědné a nebezpečné“.

Macron se včera v Elysejském paláci setkal se svými předchůdci Francoisem Hollandem a Nicolasem Sarkozym a očekává se, že navštíví Ukrajinu, poté by měla být francouzská strategie pomoci Kyjevu předmětem diskuse. Francouzští poslanci mají o strategii hlasovat příští týden.

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *