Protesty polských zemědělců nejen proti dovozu ukrajinského obilí pokračují.

V Polsku došlo k protestům zemědělců, kteří vyjádřili nespokojenost s dovozem ukrajinského obilí, které podle nich zaplavuje trh a snižuje ceny jejich produktů. Polská vláda reagovala na tyto protesty a dočasně pozastavila dovoz ukrajinského obilí, přičemž tranzit zůstává povolen. Toto opatření bylo přijato s cílem zmírnit dopad na ceny a chránit polské zemědělce.

Zákaz dovozu ukrajinského obilí do Polska má významné dopady na obě země. Pro Polsko to znamená ochranu domácích zemědělců před levnějším ukrajinským obilím, které by mohlo snížit ceny a ohrozit jejich konkurenceschopnost. Polská vláda reagovala na protesty polských zemědělců a slíbila jim minimální výkupní ceny a dotace na hnojiva.
Pro Ukrajinu znamená zákaz ztrátu důležitého exportního trhu, což může mít negativní dopad na její ekonomiku, která je již oslabena válkou. Ukrajinské obilí, které mělo být exportováno do Afriky a na Blízký východ, se “zaseklo” ve střední Evropě a zaplavilo trhy, sklady a sýpky. To vedlo k poklesu cen a ztrátám pro ukrajinské zemědělce.
Evropská komise připravuje kompenzace pro zemědělce postižené tímto zákazem a hledá řešení, jak zabránit narušení trhu. Zároveň je důležité, aby byly zavedeny kontrolní mechanismy, které zajistí, že ukrajinské obilí bude pokračovat v cestě do zemí, které jsou na něm závislé.

About WRC

Check Also

Video -p.Paroubek o slovenských volbách

Jiří Paroubek o slovenských prezidentských volbách.

Jiří Paroubek o slovenských prezidentských volbách.

Video o migraci v USA

Migrace z Mexika – hlavní téma amerických prezidentských voleb

Migrace na americko-mexické hranici se stala významným tématem prezidentských voleb v USA. V posledních měsících …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *