Řecko kategoricky popírá zabití uprchlíků při násilném překročení hranic, je to jen lež šířená Tureckem

V posledních dnech se začali šířit zvěsti o mrtvých migrantech po zásahu řeckých policejních složek na řeckých hranicích u přechodu Pazarkule, mluvčí řecké vlády ale tyto lži šířené čelními představiteli Ankary kategoricky popírá. Ano, museli jsme použít slzný plyn, vše ostatní kategoricky odmítám, uvedl ve svém prohlášení Pecas.

Přitom podle prohlášení tureckých představitelů šířených i kanceláří provincie Edirne měl v nemocnici zemřít migrant po zásahu ostrou bojovou municí řeckými bezpečnostními složkami. Již včera Řecko dementovalo zprávu o smrti 3 migrantů při násilném překročení hranic, přiznala ale použití slzného plynu a “šok” granátů, aby byla schopna čelit návalů migrantů pokoušejících se o násilný vstup do země.

Dnes ráno došlo k dalším střetům, kde podle nepotvrzených zpráv mělo dojít ke zranění několika migrantů ostrou bojovou municí. Migranti útočili na řecké bezpečnostní složky kamením a dalším co bylo po ruce, ty odpovídali palbou granáty se slzným plynem. Celkově byla situace na místě značně nepřehledná pro hustý dým, oblaka slzného plynu i křik a hluk policejních sirén.

Řecko uvádí, že jen od soboty do pondělí čelilo více než 24 tisícům pokusům o nelegální přechod hranic a 183 osob bylo nuceno zadržet.

“Místo aby Turecko rozbíjelo sít pašeráků a obchodníků s migranty stalo se samo součástí takové sítě” uvedl mluvčí vlády v komuniké.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *