Řecko kategoricky popírá zabití uprchlíků při násilném překročení hranic, je to jen lež šířená Tureckem

V posledních dnech se začali šířit zvěsti o mrtvých migrantech po zásahu řeckých policejních složek na řeckých hranicích u přechodu Pazarkule, mluvčí řecké vlády ale tyto lži šířené čelními představiteli Ankary kategoricky popírá. Ano, museli jsme použít slzný plyn, vše ostatní kategoricky odmítám, uvedl ve svém prohlášení Pecas.

Přitom podle prohlášení tureckých představitelů šířených i kanceláří provincie Edirne měl v nemocnici zemřít migrant po zásahu ostrou bojovou municí řeckými bezpečnostními složkami. Již včera Řecko dementovalo zprávu o smrti 3 migrantů při násilném překročení hranic, přiznala ale použití slzného plynu a “šok” granátů, aby byla schopna čelit návalů migrantů pokoušejících se o násilný vstup do země.

Dnes ráno došlo k dalším střetům, kde podle nepotvrzených zpráv mělo dojít ke zranění několika migrantů ostrou bojovou municí. Migranti útočili na řecké bezpečnostní složky kamením a dalším co bylo po ruce, ty odpovídali palbou granáty se slzným plynem. Celkově byla situace na místě značně nepřehledná pro hustý dým, oblaka slzného plynu i křik a hluk policejních sirén.

Řecko uvádí, že jen od soboty do pondělí čelilo více než 24 tisícům pokusům o nelegální přechod hranic a 183 osob bylo nuceno zadržet.

“Místo aby Turecko rozbíjelo sít pašeráků a obchodníků s migranty stalo se samo součástí takové sítě” uvedl mluvčí vlády v komuniké.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *