Údajní ruští extrémisté napadli českou ambasádu v Moskvě, prý chtěli pomstít Koněva

Skupina osob v maskách v neděli vyvěsila na plot českého velvyslanectví v Moskvě nápis Stop fašismu a hodila do areálu ambasády několik dýmovnic. K akci se přihlásila krajně nacionalistická skupina Jiné Rusko na svém webu: “Naše tanky budou v Praze!”. Ministerstvo zahraničí už kvůli útoku poslalo ruské diplomacii nótu.
Co na to říkate Vy, fakt tomu věříte? Nebo je to trochu jinak? Nepatří náhodou ti “extrémisté” k Evropskou Unií podporované jindy “demokratické” Putinovské opozici a nemají za úkol situaci jen dále hrotit? Nemají jen zamaskovat naše vlastní selhání?

Takže pěkně od začátku.
Kdo má zájem na špatných vztazích Ruska a Česka? Že nevíte, ale no tak, přeci Berlín, který vládne Bruselem.
Všimněte si, že Německo s Ruskem čile obchoduje a nejen to, dokonce s ním spolupracuje na strategckých projektech, které jsou mnohým jeho “stategickým” partnerům trnem v oku .Uveďme plynovod Nord Stream 2. Snadno dojdete k závěru, že právě Německo se snaží vztahy dalších evropských zemí s Ruskem rozvrátit, aby z toho samo mohlo těžit. “Modus operandi” je, jak to tak bývá, stále stejný. Podpoříme protiruské nálady a subjekty u našich konkurentů a naše vlastní pozice bude pak mnohem snažší. Ti, co mají špatné vztahy s Ruskem, budou muset s Ruskem jednat přes nás a my si z toho vezmeme tučnou provizi. Naopak Rusko bude mít jako partnera v Evropě nás a bude muset jednat s námi a my na tom zase vyděláme.
To by bylo, aby se německým nadnárodním společnostem nevyplatilo poslat pár desítek miliónů tu tomu tu jinému, aby trochu přilil oleje do ohně. A tak koukáme na to, jak obchody s Ruskem za nás dělá Německo. Brusel vždycky zahrozí, aby za pár dní německá kancléřka zase obratem vše urovnala.
Čašto slýcháme, že Německo je naším největším partnerem. Ano, na papíře jistě je, ale proč?
Je to snadné. Jednak většina velkých exportních podniků patří německým centrálám a jednak my přeci s Ruskem obchodovat nebudeme a nesmíme. Takže realita je taková, že v Česku něco vyrobíme a prodáme to za pakatel německé centrále a ta ze subdodávek našich i jiných států pár údery razítka udělá špičkové německé zboží a prodá ho s tučným ziskem jinam. V Česku díky tomu, že makáme rukama u strojů, máme nízkou produktivitu práce a tak musíme chápat, že si nezasloužíme vyšší mzdy. V Německu je naopak produktivita práce vysoká, protože etiketa na obalu nebo razítko na papíře má velkou přidanou hodnotu a zdraží to, co bylo v Česku vyrobeno a to klidně i několikrát.
Když tohle všechno pochopíte, pochopíte i to, že se německým firmám bohatě vyplatí platit politiky, aktivisty i novináře za to, aby zhoršovali vztahy nejen s Ruskem, ale fakticky s kýmkoliv, protože na tom pohádkově vydělají a smějí se, jak se jiní hašteří a oni bohatnou.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *