Rusko a Čína poslaly letadla se zdravotnickou pomocí USA

Rusko poslalo letadlo se zdravotnickým vybavením USA, které se zmítají epidémií koronaviru Covid-19, řekl americký prezident Trump reportérům. 
“Musím říci, že máme skvělé vztahy s mnoha zeměmi. Čína nám poslala nějaký materiál. Rusko nám poslalo velké, fakt obrovské letadlo plné užitečných věcí. Lékařského vybavení. Moc pěkné.” Další detaily k pomoci Ruska, ale nesdělil, jen dodal: “i další státy nám zaslaly pomoc, jsem překvapen, velmi mile překvapen.”

Do této chvíle bylo koronavirem v USA nakaženo přes 165.000 osob z více než 3.000 zemřelo. Celosvětově pak bylo infikováno cca 720 tisíc osob a 35 tisíc nákaze podlehlo. Zkušenosti v boji s pandémií i možný společný postup a pomoc včera na přání americké strany v telefonickém rozhovoru konzultovali prezidenti Trump a Putin. Podle informací tiskového odboru prezidenta RF rozhovor byl informačně velice obsáhlý i dlouhý. Obě strany v něm detailně popsaly a vysvětlily přijatá opatření a zdůraznily nutnost mezinárodní spolupráce. Donald Trump se včera oficiálně vyjádřil, že pokud se počet obětí koronavirové  epidémie USA  udrží pod 100 tisíc, bude to považovat za úspěch resp. “dobře odvedenou práci”.

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *