Washington – Spojené státy pod vedením prezidenta Donalda Trumpa znovu přitvrzují v obchodní politice. V úterý oznámil, že na veškerý dovoz mědi bude uvaleno clo ve výši 50 %. Přesné datum zavedení však zatím nesdělil.
Trump zároveň překvapil výrokem, že USA zvažují zavedení až 200% cla na zahraniční léčiva, aby motivovaly farmaceutické firmy k přesunu výroby do Spojených států. Tento krok se však může opozdit z „taktických důvodů“.
„Myslím, že clo na měď nastavíme na 50 procent,“ prohlásil Trump při zasedání vlády a dodal, že další cla se připravují i pro oblasti farmacie, polovodičů a kovů.
Ministr obchodu Howard Lutnick upřesnil, že vyšetřování týkající se dovozu mědi už bylo dokončeno a že nová celní sazba pravděpodobně vstoupí v platnost koncem července, nebo 1. srpna.
Raptor TV Internetová online televize
Divim se Číně která prakticky všechno všechno zboží přichází z Číny se nenaštve. A neuzavře trh s Amerikou. Žádný obchod ,šlus. Neposlal bych jim nic. Má Evropu. Pokud by se celý svět rozdělil na dva tábory Američané by tvrdě narazili a mohli by si doma těžit tak maximálně vodu ze země protože oni tam těch surovin moc nemají!
Tak jako tak jsou USSA totálně v prdeli ! Slušněji to nejde napsat
Taky si myslím že propletli ten obsah hliníku v léčivech s mědi.
:'( Dnes váš IQ-PARLAMENT dostal takéto reakcie na náš posledný príspevok, že ľudia zúfalo, bláznivo a fanaticky milujú demokraciu a že ani AI nevie nič o našej IQ-demokracii. Váš IQPbodkaSK
Alena Janikova IQ-Parliament cize po 90tom sa nic nepostavilo, kedze mame majetky z cias sociku… Vlastne nic nemame lebo v 2000 sme o to prisli 🤦
Maros Maros áno, naše firmy sú predané, mnoho sukromných zdedených nehnutelností tiež, cesty a mosty chatrajú a nebyť únie, tak by sme si ich nevedeli opraviť a k tomu máme sekeru 80 MLD eur. Ale stále sme na tom o trochu lepšie ako USA či Japonsko, tieto štáty sú zadlžené najviac na svete a USA tiež toho u seba vlastní stále menej, pozrite si IQ rebríček krajín na našom webe, www,iqp,sk
Alena Janikova IQ-Parliament to v akom stave sme za to mozu… Slováci
Maros Maros Slováci sú tu tisíc rokov, demokracia u nás je 35
Váš IQPbodkaSK