Španělské zdravotnictví před kolapsem, povolalo studenty i penzionované lékaře.

Španělsko eviduje více než 20.000 infikovaných koronavirem Covid-19 a co je ještě horší má cca 1.200 pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče. Španělský zdravotnický systém se v tuto nachází na hranici svých možností. Počty infikovaných rostou o několik tisíc denně, přičemž reálná čísla mohou být vzhledem k relativně malému počtu testů ještě mnohem horší. Za oběť coronaviru Covid-19 padlo ve Španělsku již více než 1000 lidí.

Předseda Zdravotnického koordinačního centra Fernando Simón v prohlášení pro tisk přiznal, že čísla nakažených nemusí zdaleka odpovídat realitě a že infikovaných může být mnohem více. Uvedl také, že zdravotní systém dělá vše, co může, aby předešel fatálním následkům infekce.  Bohužel v závažných případech průběhu onemocnění se smrt stává realitou. Ve Španělsku je hospitalizována cca polovina všech nemocných více než 10.000 osob. Z tohoto počtu je na jednotkách intenzivní péče cca 1.200 osob, 1000 osob nemoci podlehlo a naopak 1.582 se uzdravilo. Na otázku proč Španělsko vykazuje ve srovnání s jinými tak vysokou úmrtnost odpověděl, že si sám sobě snaží odpovědět na tuto otázku. Hledám odpověď, proč tomu tak je. Zda to tak je opravdu? Odpovědí může být několik. Může to být hrůzná realita ale i rozdíl v metodickém přístupu.
Španělské ministerstvo zdravotnictví se v kritické situaci snaží posílit řady zdravotníků. Povolalo studenty posledních ročníků medicíny i dalších zdravotnických oborů. Požádalo o reaktivaci také již penzionované lékaře. Další zdravotnický personál se snaží sehnat v zahraničí. Pro potřeby léčby pacientů jsou také přeměňovány některé hotely na nemocnice podobně jako je tomu v Německu,

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *