Španělsko hlásí skokový nárůst infikovaných koronavirem Covid-19

Počet nemocných vyskočil ve Španělsku na 13.700 což je o více než 2.500 případů za jediný den a o 18% více oproti stavu z úterý.
Počet mrtvých pak narostl o 67 a vyhoupl se na celkových 558. Španělsko je 4 nejpostiženější zemí po Číně, Itálii a Iranu.
S diagnózou napadení koronavirem Covid-19 je v současnosti ve Španělsku hospitalizováno cca 5600 osob tj. cca 40% nemocných.

Počty infikovaných, které uvádí ministerstvo budou s největší pravděpodobností značně podhodnocené. Tlak na testování je totiž tak velký, že ne zdaleka všichni co vykazují symptomy možné nákazy jsou testováni. Podle pravidel jsou totiž testováni jen ti, kteří jsou přijati v nemocnicích. Plošné testování se teprve připravuje a mělo by se rozběhnout v následujících dnech. Včasné diagnostikování nákazy je přitom klíčovým faktorem v zabránění její šíření i léčby samé. Jen v Madridu, kde je registrováno něco přes 5,000 nemocných přitom lékaře telefonicky kontaktovalo dalších cca 20 tis osob, které popsali potíže spojené běžně s infekcí koronavirem.
Španělský premiér ve svém projevu adresovaném poloprázdnému parlamentu uvedl, že to nejhorší Španělsko ještě čeká a že zdaleka nebylo dosaženo kulminačního bodu a že celé Španělsko i ekonomicky pocítí dopady péče o tak veliký počet nemocných a lidí izolovaných doma bez možnosti pracovat.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *