SRBSKO: Kusturicova vesnice je nejkrásnější na světě!

SRBSKO: Kusturicova vesnice je nejkrásnější na světě!
 
Světová turistická organizace prohlásila Mokru Goru za nejlepší turistickou vesnici na světě…
Světová turistická organizace prohlásila Mokru Goru za nejlepší turistickou vesnici na světě…
zdroj: iskra.co
“Je to jeden z mých životních projektů a zhmotnění mých filmů. Jde o obnovení tradice, kterou čas hrozil uhasit. Je tak důležité, že velká šťastná okolnost, že nás Světová organizace cestovního ruchu prohlásila za nejkrásnější turistickou vesnici na světě. Mokra Gora bývala jen místem v zatáčce, kde se lidé báli, že jim prasknou pneumatiky a vybourají se, a nyní k nám jich chodí odpočívat statisíce – uvedl slavný srbský režisér Emir Kusturica v prohlášení pro “Iskra” , komentující zprávy z Madridu, že Světová turistická organizace prohlásila Mokru Goru za nejlepší turistickou vesnici na světě.”
zdroj: iskra.co
Na probíhajícím zasedání Valného shromáždění Světové turistické organizace Organizace spojených národů v Madridu (UNWTO) byla Mokra Gora vyhlášena nejlepší turistickou vesnicí na světě – potvrdila v prohlášení pro portál Iskra Danijela Djordjevic Arsic, ředitelka turistické organizace Užice.
zdroj: iskra.co
– Mokra Gora byla vybrána mezi více než 170 vesnicemi ze 75 zemí, což je jasným důkazem jejích výjimečných hodnot. Toto světové uznání přispěje k tomu, aby se cestovní ruch stal hybnou silou rozvoje venkova a prosperity tím, že zlepší roli cestovního ruchu při zhodnocování a zachování , kulturní hodnoty a rozmanitost – bylo vyhlášeno z TO Úžice.
Autor: Redakce, Praha, ČR, 4.12.2021
 
Zdroj:
 

https://iskra.co/mecavnik/emir-kusturica-na-vest-da-je-mokra-gora-proglasena-za-najlepse-selo-na-svetu-to-je-jedan-od-mojih-zivotnih-projekata/

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Raptor TV najdete také na Telegramu

https://t.me/raptortvlive RAPTORTV – QR kody na platbu RaptorTV.cz pro FB prispevky a další QR kódy …

MRÁZ přichází z…

Za okny mráz jako v ruským filmu a myslíte si, že třeba poslanci mrznou?  Že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *