Starosta Kolář v karanténě, domácí izolace nebo útěk před Koněvem?

Včera odpoledne starosta Prahy 6 Kolář oznámil, že se na 14 dní uchyluje do domácí karantény. Učinil tak v souvislosti s opatřeními k zabránění šíření Covid 19 a řízení radnice Prahy 6 předává svému zástupci. Je to poměrně překvapivé oznámení vzhledem k tomu, že k ochraně před koronavirem používá armádní plynovou masku. Tuto ochranu radnice Prahy 6 každému občanovi rozhodně dopřát nemůže. U veřejnosti to tak vyvolává spíše podezření, že se do karantény spíše uzavírá před Koněvem. S ním, i přestože je už 47 let mrtvý, již delší dobu vede hrdinný boj a počítá s platností rčení “sejde z očí sejde z mysli”. V tomto případě se ale určitě mýlí. Na pana starostu bylo podáno hned několik trestních oznámení a další určitě přibudou.

Jan Lacina STAN, místostarosta Prahy 6 vlevo a Ondřej Kolář TOP09 vpravo oslavují své vítězství nad maršálem Koněvem

Trestní oznámení jsou podána jak v souvislosti s “přesunem” sochy maršála Koněva, tak i s jeho opovržlivými prohlášeními o jeho názorových oponentech.  Ty veřejně  mimo jiné nazval levicou a pravicou lůzou. Mluvčí ministerstva zahraničí RF navíc před několika dny v TV smířlivě prohlásila, že spíše než o vládní či státní selhání v ČR lze mluvit spíše jen o individuálním selhání několika osob kolem starosty Praha 6 Koláře a že Česko-Ruské vztahy zůstávají přátelské. Vyšetřování započala ruská strana na základě svého zákona, který je inspirován regulací z USA o ochraně zájmů. Tímto směrem tedy, jak se zdá, bude směřovat další postup orgánů RF.
Komentáře na FB tak starostovi Kolářovi připomínají, že v jeho i dalších případech bude spíše než “sejde z očí, sejde z mysli” platit rčení o spravedlnosti a Božích mlýnech, které melou sice pomalu ale jistě.

Připojte svůj podpis k naší výzvě:

Výzva vládním a ústavním činitelům: Požadujeme oficiální omluvu České republiky Ruské federaci za odstranění památníku osvobození sochy maršála Koněva. Socha Maršála Koněva pro nás reprezentovala statisíce příslušníků Rudé armády, kteří osvobozovali nejen Prahu ale celé Československo. V širším pojetí to byl také pamámátník všech Spojenců, kteří se postavili Hitlerovskému Německu nejen v Praze a Československu ale i na dalších frontách Druhé světové války nejen v Evropě. Odstranění sochy maršála Koněva chápeme jako relativizaci smyslu boje desítek miliónů odvážných občanů světa proti nacismu a snahu o zlehčování a relativizaci německého nacismu jako nenávistné a zhoubné ideologie a faktickou snahu o jeho rehabilitaci a plivnutí do tváře obětem nacismu v roce 75. výročí jeho porážky Spojenci.

za Hej, Občané! z.s.

Žarko Jovanovič

Michal Hrubý

https://www.petice.com/vyzva_vladnim_a_ustavnim_initelm_r

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *