Svět okem Raptora – magazín č. 1 2.3.2024

Spouštíme pro Vás nový koncept zpráv ze světa kolem nás.

V dnešním dílu se můžete těšit na tyto reportáže:

  • Ikea v Číně – Je strategie přizpůsobení produktů lokálnímu prostředí a mentalita cesta ke spokojenosti všech? Nejen na to odpověděl ředitel pro čínský trh obchodních domů Ikea. V Číně začali už na začátku 90. let a v 1998 otevřeli první obchodní dům. Dnes je síť stejně kvalitní jako ve Švédsku. Filozofie je stejné jako v Evropě – jakékoliv položky z Ikey dostupné pro všechny domácnosti s udržením vysoké kvality, které je vždy přizpůsobena podnebí, ve kterém je zboží distribuováno. Více podrobností o tom, jaká je strategie Ikea přizpůsobené na místní trhy v reportáži.
  • Fukušima – Je voda z Fukušimy bezpečnostním rizikem v rámci celosvětového měřítka? Jak moc to ovlivní kvalitu ryb, které se dostávají i na evropský trh? Více komentářů v reportáži. Máme mnoho otázek a málo odpovědí. Jako Husákovému dítěti mi zvoní v hlavě vzpomínka na Černobyl a to, že do dnešních dnů je možné najít rezidua v podložích lesů ve východní části Německa. Co dnešní stav Fukušimy udělá s naší představou o zdravých rybách. Zde je několik základních faktů o Fukušimě: Voda začala být vypouštěna 24. srpna 2023.Celkové množství ošetřené vody určené k vypouštění z jaderné elektrárny Fukušima je 1,25 milionu tun. První dávka vypuštěné ošetřené vody byla 7800 kubických metrů (ekvivalent 3 50m bazenů). Koncentrace radioktivního tritia: cca 63 becquerelů tritia/litr (limit světové zdravotnické organizace je 10000 becquerelů/litr). Délka vypouštění vody je plánována na příštích 30 let. Pokud by Vás zajímala bližší informace, International Atomic Energy Agency má pro tento účel speciální webovou stránky.
  • Záchrana migrantů v Tunisku ukazuje, že nejen Evropa se vypořádává s migračními problémy.
  • Zkapalněný plyn v Nigérii – Vysoká cena odrazující domácí kupce. Nigerijská vláda zakázala jeho export, aby stimulovala nabídku pro vnitřní trh a snížila cenu pro lokální trh. Je to správná cesta?
  • Dotace měst na nemovitosti k bydlení v Číně – podpora státu pro developerské projekty v hodnotě téměř 18 mld yuaenů. Je to cesta z nemovitostní krize? Jaký je rozdíl mezi evropskými bankami, které nám “utahují šrouby” a strategií asijského trhu, který roztočil kohouty a bojuje proti krizi nalitím peněz do ekonomiky? Co je lepší?

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *