Sýrie další humanitární bombardování jako v Jugoslávii? Trump nebo Clinton je to jedno?

Pojdme si ukázat hned několik aspektů v čem se oba útoky, liší. Snadno pochopíte, že to co se dnes děje za Trumpa není “nic”, oproti tomu co se tehdy dělo za Clintona nebo co by se dělo, kdyby prezidentkou USA byla H. Clinton

Donald Trump – Photo by flickr – Public domain

Sýrie další humanitární bombardování jako v Jugoslávii?
Trump nebo Clinton je to jedno?
V čem se dnešní demonstrativní útoky liší od tehdejšího tzv. humanitárního bombardování?
Bombardování Jugoslávie mělo jediný cíl, svrhnout S. Miloševiče a nastolit loutkovou “demokratickou” vládu drženou při životě ze zahraničí.
Vše se navíc událo v okamžiku kdy vláda Jugoslávie měla situaci naprosto pod kontrolou a kontrolovala fakticky 100% území státu.
Konečným výsledkem intervence mimo zpustošení Srbska,
bylo odtržení Kosova i Metohije od Srbska, nastolení protektorátu s následnou formální “nezávislostí”, spojenou s jeho vydrancováním věrnými “Demokratické” administrativě.
Podle současného jasného prohlášení, USA už neusiluje o svržení vlády Asada, naopak právě během působení D. Trumpa v úřadu, Asadova vláda dostala zpět značnou část území Sýrie pod svoji kontrolu.

Bill Clinton – Photo by flickr – Licence (CC BY-SA)

Západ za Trumpa jasně uznal, že bez Ruska a neochotně i Iránu mír v Sýrii nebude, naopak v Jugoslávii byl postoj Ruska zcela ignorován.
Nejen to, v Jugoslávii existovala naprosto reálná hrozba globálního konfliktu, vedení NATO dalo rozkaz k použití síly proti jednotkám Ruské federace rozmístěným v Kosovu, jen odpor nižšího velení splnit rozkaz předešel přímému střetu.
Naopak v Sýrii je Rusko vždy striktně varováno a je mu dán čas se připravit a dokonce varovat své spojence. Jednotky RF jsou alespoń zatím, považovány za nedotknutelné.
Útoky NATO ničily Jugoslávii vlna za vlnou, systematicky byl likvidován veškerý průmyslový potenciál země i životně důležitá infrastruktura, silnice, železnice, mosty, elektrárny, rozvody, telekomunikace bombardování se nevyhnulo ani mnoha naprosto civilním komplexům.
Přímou obětí bombardování se stalo několik tisíc civilistů, desítky tisíc jich bylo zraněno.
Bombardování ustalo až v okamžiku, kdy už prakticky došli cíle, jediným dalším možným pokračováním útoku už byla jen přímá pozemní intervence.
V Sýrii je výsledek 2 vln bombardování raketami Tomahawk nejasný,
poslední vlna přinesla několik zraněných osob.
Kdo věří v to, že “Demokraté” jsou andělé míru a dělali by to jinak je blázen, ostatně i “Demokratický” protivník Clinton v boji o úřad prezidenta Bernie Sanders požadoval v roce 1999 po Clinton v Jugoslávii okamžitý a co nejtvrdší postup.
Postupu administrativy D. Trumpa je zatím mnohem méně krvavý a ohrožující mír než ten “Demokratický”.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

15 comments

  1. Je neuvěřitelné, jak někteří i vzdělaní lidé jsou málo inteligentní… Uvěří nemožnému, hloupému, stupidnímu, spojí se se zlem, přestože sami jsou tátové a mámy… Je pravdou, že poslední události otevřely oči i mnohým z nich…

  2. JE TO STEJNE VZDY !!!AMERICE VLADNOU LIDI TOUZICI PO KRVI !!!

  3. ZASE VYHROZUJE ??? PODPORI HO NASI POLITICTI PRDELO LEZCI ???

  4. Kdo vede válku proti vlastnímu lidu (Assad) a ještě jedovatými látkami, ten musí počítat ze se svět proti vzbouří. Správné bylo zasažení, nejenom USA, ale Británie a Francie se podíleli. Tak snad teď dojde k vyjednávání. Jednou to snad tahle hrůza musí přestat.

  5. Souhlasím, navíc mám za to, že by k tomu nedal Trump souhlas, kdyby ho Jestřáby nedrželi pod krkem. Nahrál jim drahoušek Pelikán, který vydal protiprávně Nikulina FBI. Každý se dá časem zlomit, takže zřejmě Nikulina donutili k přiznání, že ovlivňoval volby odtajněním mailů Hillery Clinton. Pokud odhlédneme od faktu, že tím Pelikán zvýšil nebezpečí celosvětového jaderného konfliktu, je mi Nikulina skutečně dost líto. Je tak ve věku mého syna, pokud by žil. Přála bych mu, aby byl skutečně dítě Štěstěny a vyvázl z toho všeho se zdravou kůží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *