Thomas Gottschalk: Pokud už nemůžu v televizi říkat to, co říkám doma, nebudu už v televizi říkat nic

Thomas Gottschalk: Pokud už nemůžu v televizi říkat to, co říkám doma, nebudu už v televizi říkat nic Tož, „Není to velký pokrok“, říká Thomas Gottschalk o WOKE v naší době...
Supernosáč Thomas Gottschalk

„Není to velký pokrok“, říká Thomas Gottschalk o WOKE v naší době…

Thomas Gottschalk uvádí jako důvod svého odchodu „Wetten, dass…?“ tzv. WOKE teror. Už nemůže skutečně říkat, co si myslí

Po celkem 218 vydáních a 42 letech hostil Thomas Gottschalk v sobotu večer naposledy „Wetten,dass..?“.

Gottschalk v rozhovoru uvádí, že už není čas na velkou sobotní večerní show, i když ZDF už zřejmě plánuje pokračování formátu včetně generační obměny. U patentového úřadu si alespoň zajistili rozsáhlý balík práv do roku 2032. A v Gottschalkově řeči na rozloučenou na konci pořadu showmaster náhle uvádí další dva důvody svého odchodu.

Bavič vysvětluje, že stále zná všechny své hosty. Věci by se staly problematickými od okamžiku, kdy byste mu museli vysvětlovat jeho hosty, protože je už neznal, generačně se to posunulo. Je docela možné, že Gottschalk opět naráží na svůj  vztah k influencerům, které považuje za “likvidátory kultury”. V minulosti s nimi měl často špatné vztahy.

Druhý důvod je mnohem závažnější. Gottschalk doslova řekl: 

„…že já, a to opravdu musím říct, jsem vždy v televizi říkal to, co jsem říkal doma. Doma teď mluvím jinak než v televizi a to není velký pokrok. A k tomu nějaký zoufalý vedoucí výroby běhá sem a tam a říká: ‘Vytvořil jsi další sračku,’ tak pak řeknu, radši už nebudu říkat nic.”

Gottschalk také dal jasně najevo, že pro jeho odchod do důchodu neexistuje žádný fyzický ani duševní důvod. Moderátor se vůbec necítí příliš starý.

Gottschalk upadl v nemilost mladé generace zejména po svém předposledním vysílání, kdy se například kriticky vyjadřoval k genderu. Showmaster se ke svým ženským hostům prý chová sexisticky a necitlivě. Pro mnoho mladých lidí je to jeden z důvodů, proč představuje „generaci boomu“, kterou by nejraději v televizi zrušili.

Nyní se zdá, že toho skutečně dosáhli. Gottschalkovi kritici budou potěšeni. Všem ostatním by to mělo být k zamyšlení, když největší německý moderátor uvede důvod svého konce v televizi, že ani někdo jako on, kdo vydělává miliony a vlastně by měl být zcela nezávislý, už nemůže svobodně mluvit.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 27.11.2023

Zdroj:

https://www.instagram.com/thereal.thomasgottschalk/

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Volební protesty v Senegalu

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Werner Herzog: “Primitivní démonizování Putina”

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *