Thomas Uzhunnalil : Život křesťanů v Jemenu

Thomas Uzhunnalil – By HazteOir.org – https://www.flickr.com/photos/hazteoir/45398029392/, CC BY-SA 2.0, Link

26.9.2019 Katolická teologická fakulta Praha

Osobní svědectví otce Thomase o životě křesťanů v Jemenu. Jeho svědectví, na setkání pořádané Českou křesťanskou akademií a Katolickou teologickou fakultou univerzity Karlovy, vypovídá o situaci křesťanů v Jemenu, ale také o duchovní síle víry a modlitby.

Thomas Uzhunnalil je indický katolický salesiánský kněz působící v Jemenu. Otec Uzhunnalil se narodil ve městě Ramapuram v hluboce věřící rodině. Jeho strýc Matthew, který zemřel v roce 2015, byl zakladatel mise v Jemenu. 4. března 2016 během jeho misijní služby v jemenském Adenu, kde působil ve farnostech a při domově pro seniory vedené sestrami Misionářek lásky (Matky Terezy z Kalkaty), přepadla tuto misijní stanici ozbrojená skupinka. Zavraždila 12 zaměstnanců a čtyři indické řeholní sestry. 

Thomas byl unesen muslimskými fundamentalisty, kteří byli pravděpodobně napojeni na Islámský stát (IS).  V zajetí únosců strávil na neznámém místě celkem 18 měsíců a poté byl propuštěn. Jeho svědectví vypovídá o situaci křesťanů v Jemenu, ale také o duchovní síle víry a modlitby. V roce 2017 obdržel cenu Matky Terezy za sociální spravedlnost, kterou každoročně uděluje Nadace Harmonie z Bombaje. Ačkoliv měl otec Thomas po svém osvobození možnost odejít ze země, rozhodl se, že bude nadále pokračovat ve své práci v domě Misionářek Lásky v Jemenu. Nadace Harmonie ho ocenila za jeho soucitnou lidskost, obětavost a odvahu pokračovat v práci ve velmi nebezpečném regionu. „Oceňujeme otce Toma za jeho obětavost a oddanost vůči svému poslání při práci na velmi nebezpečném místě, kde byli chladnokrevně zavražděni jeho spolupracovníci,“ uvedli zástupci Nadace Harmonie.

 

https://youtu.be/KCtU-JqsOzU

Zdroj text: wikipedie a cirkev.cz

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *