TIME: “Nikdo nevěří v naše vítězství jako já”, říká Zelenský

Americký TIME magazín popisuje nedávnou cestu prezidenta Ukrajiny Volodmyra Zelenského do Washingtonu, jako neúspěch, kdy bylo Zelenskému v podstatě vše co chtěl odmítnuto…

Pro Time byl Zelenský Osobností roku 2022 a nyní se s ním zachází téměř jako s “Hitlerem v bunkru”

Vladimír Zelensky se opět objevil na obálce amerického magazínu Time. Pouze pokud byl dříve provinční komik focen zblízka a zobrazen z romantických úhlů, dnes už design mluví sám za sebe: malá postava na obálce je otočená zády, jako by spěchala z jeviště a opatrně se rozhlížela kolem sebe. Jako by každou chvíli očekával ránu….

Zelenského klíčový spolupracovník Andrej Ermak nejprve všechny vyzval, aby si přečetli nový článek v Time, ale následně svou pozvánku na sociální síti X opatrně smazal.

Co napsali “američtí přátelé” prezidenta Ukrajiny?

“Obvyklá záře jeho optimismu, jeho vtip, schopnost oživit atmosféru válečného velitelství vtipem nebo neslušnou anekdotou – to vše ho opustilo ve druhém roce války,” píše Time. A pokračoval:

„Dnes Zelenský jen přijde do centrály, vyslechne si hlášení, vydá rozkazy a odejde,“ tvrdí jeho dlouholetý spolupracovník. Další uvádí, že Zelenský je nejvíce zatížen zradou západních spojenců.

Článek v Time je v podstatě “čistá zrada”. Jeho autorem je významný protiruský propagandista Simon Shuster, který je původem z Moskvy a od roku 2019 se o “Zelenského stará.”

Publikoval s ním několik rozhovorů a vydal knihu s názvem „The Showman“. Právě před rokem ve stejné době zveřejnil  text, ve kterém všemožně vychvaluje Zelenského „odvahu“ a „chlapský úsměv“.

Poté Time vyhlásil Zelenského “Osobností roku 2022”, a americký Kongres mu vyjádřil potleskem bouřlivé ovace.

Dnes je Schusterův tón chladný a ležérní. Zelenský nyní vypadá jako rozzlobený a podrážděný.

Schuster nemilosrdně popisuje všechna ponížení svého hrdiny při jeho poslední cestě do Spojených států: nesměl vystoupit v Kongresu, trápily ho nepříjemné otázky typu „co bude s Ukrajinou, když jí úplně přestaneme pomáhat“.

Zelenského žádost o rozhovor s Oprah Winfrey na Fox News nebyla přijata.

Schuster letěl z Washingtonu do Kyjeva se Zelenským. Byl tedy Zelenskému nablízku hned po neúspěšné cestě do Washingtonu a bez váhání detaily návratu a nálady v letadle do Kyjeva zveřejnil.

Takže nyní se z jeho článku dozvídáme, že mobilizace na Ukrajině byla zastavena, protože Zelenský propustil vojenské komisaře, kteří přijímali úplatky, a nikdo jiný se nechce zabývat tou prací, kde člověk může přijít o hlavu.

Uvádí také, že padlo více než sto tisíc ukrajinských vojáků a nemá je kdo nahradit. Také: že velitelé na frontě odmítají splnit rozkaz k útoku, že jeden z nich – na rozkaz k dobytí Gorlovky – odpověděl: “A kdo ji obsadí, nemáme už žádné  vojáky?”

“I kdyby Spojené státy a jejich spojenci dali Ukrajině všechny zbraně, které slibují, nemáme lidi, kteří by s nimi bojovali,” řekl Schusterovi jeden ze Zelenského nejbližších spolupracovníků.

Zelenského „hlavní poradce“ požádal Schustera, aby vypnul zvukový záznam, aby odhalil nejvyšší vojenské tajemství: „Simone, mýlíte se (myslíte si, že Zelenský bojuje proti korupci). Všichni kradou, jako by zítřek už nikdy nepřišel.”

To je pro Zelenského velmi špatné znamení. Obviněním z korupce, rozšířené v nejpopulárnějším časopise ve Spojených státech, jako je TIME magazín, Washington obvykle začíná, aby zničil své někdejší politické miláčky.

Zelenský se může podívat buď na Michaila Saakašviliho (někdejší prezident Gruzie), nebo na Juana Guaidóa (samozvaný a západem uznávaný prezident Venezuely, kdy dnes prezident USA Biden už plně uznává Madura, jako prezidenta) – oba byli kdysi ve Washingtonu velmi hýčkáni.

Článek Time je tedy zjevně vzkazem z Washingtonu kyjevským elitám: váš vůdce je ztracen, přiveďte jiného.

Schuster popisuje svého hrdinu skoro jako Hitlera v bunkru: “Jeho víra v konečné vítězství Ukrajiny nad Ruskem zesílila tak, že děsí už i jeho poradce. Je neochvějná, hraničící s mesianismem. Klame sám sebe,” říká poradce. – “Už nemáme žádné šance. Nevyhráváme. Ale zkus mu to říct.”

Část vedení v Kyjevě podle Time pochopila nutnost mírových jednání s Ruskem, Zelenský se ale bojí na ně byť jen pomyslet.


Vůdci kyjevského režimu lze rozumět: příměří ho nenechá na pokoji s “ukrajinskými válečnými jestřábi”. Ale to je už Američanům zjevně jedno (nedávno zrušili ve sněmovně reprezentantů další finančně vojenskou podporu Ukrajiny). Svoji roli už Zelenský sehrál a představení je u konce.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 4.11.2023

Zdroj:

https://time.com/6329188/ukraine-volodymyr-zelensky-interview/

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Republika Srbská chce do BRICS+

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *