Trump se v pátek na Floridě setkal s Viktorem Orbánem

„Podpora rodin, boj proti nelegální migraci a hájení suverenity našich národů. Toto je společný základ pro spolupráci mezi konzervativními silami Evropy a USA,“ napsal Orbán na X, poté odletěl na Floridu, kde se v pátek pozdě odpoledne setkal s Trumpem na pláži bývalého prezidenta Mar-a-Lago. \

Trump pochválil Orbána před smějícím se davem. „Je to nekontroverzní postava, protože říká: ‚Takhle to bude‘ a tím to končí. Že jo?” Trump řekl o maďarském premiérovi. “On je šéf.” Trumpova vedoucí kampaně v pátek pozdě večer uvedla, že oba muži diskutovali „o široké škále problémů, které ovlivňují Maďarsko a Spojené státy, včetně prvořadého významu pevných a bezpečných hranic pro ochranu suverenity každého národa“.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v pátek vystoupil z Palm Beach a oslavoval Trumpovu „sílu“ a naznačil, že svět by byl klidnější, kdyby byl stále prezidentem.

„Kdyby byl Donald Trump zvolen prezidentem Spojených států v roce 2020, válka na Ukrajině, která nyní probíhá třetím rokem, by nepropukla a konflikt na Blízkém východě by byl vyřešen mnohem rychleji,“ napsal.

Maďarský premiér Viktor Orbán se v pátek setkal s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem po čtvrteční návštěvě Washingtonu, kde se nesetkal s nikým z Bidenovy administrativy. Orbán zdržel jak evropskou pomoc Ukrajině, tak snahu Švédska o vstup do NATO.

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Svět okem Raptora 43/24 CZ

V dnešním dílu pořadu Svět okem Raptora.Nebuďte příliš závislí na Západu, ale buďte těmi, kdo …

Svět okem Raptora 42/24 CZ

V dnešním dílu pořadu Svět okem Raptora se podíváme, jak levicová aliance zvítězila ve francouzských …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *