Evropská unie a Spojené státy oznámily novou obchodní dohodu – podle mnohých ale ve prospěch Ameriky. Prezident Donald Trump a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen uvedli, že USA nově zavedou základní 15% clo na zboží z EU.
Dohoda byla oznámena během společné tiskové konference v neděli odpoledne na skotském Trump Turnberry. Zatímco americký vývoz strategických komodit získá v EU nulová cla, Unie se zavázala k nákupu americké energie v hodnotě 750 miliard dolarů a k dalším investicím v USA za 600 miliard.
Farmaceutický sektor byl z dohody vyňat, ale stávající 50% clo na ocel a hliník z EU zůstává v platnosti. Trump v tiskovém vystoupení oznámil, že dohoda má pomoci americkým automobilkám vrátit se na evropský trh a zjednodušit vývoz zemědělských produktů.
Přestože von der Leyen tvrdí, že dohoda přináší stabilitu, kritika z Evropy sílí. Šéf obchodního výboru Evropského parlamentu Bernd Lange označil dohodu za „nevyváženou“ a varoval, že evropské investice do amerických zbrojních technologií jdou proti zájmům EU.
Podle odhadů německého ekonomického institutu IfW povede 15% clo a vysoké poplatky na ocel a hliník k poklesu německého HDP o 0,15 % (ztráta 6,5 miliardy eur), celá EU by přišla o 0,1 % HDP.
Finský ministr zahraničního obchodu Ville Tavio upozornil, že přestože dohoda krátkodobě uklidní situaci, „úroveň cla je příliš vysoká, není důvod k oslavám“.
Raptor TV Internetová online televize
a hlupaci jen at plati, huraaaaaaaaa
No usa ganster ponizil tu trubu
TOP 5 kroků jak se aktivně zapojit k likvidaci stávajícího otrockého systému:
1) Udržovat v bance minimální množství financí a platit v hotovosti
2) podporovat lokální farmáře a pěstitele
3) šířit osvětu jak se aktivně zapojit ke změně
4) nesledovat mainstream
5) meditovat a vizualizovat si lepší svět
Evropa se stala kolonií USA ,to je vše!!!
Vedení EK = zkorumpované americké loutky likvidující EU ve prospěch USA 🤮🤮🤮. Kdo to nevidí, tak je slepej a hloupej zároveň ☝️☝️. Je třeba okamžitě opustit EU, tak jako NATO ☝️.
Martin Vinš jasně jinak jsme v ryti tady jde všechno do hajzlu
Vaclav Prasek Všechno uměle vyvolaný 🤮🤮.
🤣🤣Tramp je další sráč ( EVROPU OKRÁST)… Proto se vymyslela EU 🤮🤮
Musím zavolat Lejenové jak to teda vypadá