USA: Steve Bannon chce, aby se všechny dokumenty jeho obvinění zveřejnili, ministerstvo spravedlnosti je proti

USA: Steve Bannon chce, aby se všechny dokumenty jeho obvinění zveřejnili, ministerstvo spravedlnosti je proti

Žalobci obvinili bývalého poradce bývalého prezidenta Donalda Trumpa, Steva Bannona z pokusu projednávat jeho trestní případ prostřednictvím médií, místo u soudu a požádali soudce, aby omezil, co může Bannon v průběhu případu zveřejnit, podle nového spisu. u okresního soudu DC…
 
Bannon se snaží přesvědčit soudce, aby jemu a jeho právníkům nebránil ve sdílení dokumentů, které obdrží od ministerstva spravedlnosti, s veřejností před soudem.
 
Prokurátoři ministerstva spravedlnosti uvedli v neděli v podání, že některé z těchto záznamů musí zůstat soukromé, dokud se případ nevyřeší, protože zahrnují interní komunikaci mezi zaměstnanci Kongresu a poznámky z rozhovorů FBI se svědky, kteří by mohli svědčit proti Bannonovi u soudu.
 
„Umožnění obžalovanému veřejně šířit zprávy o svědeckých výpovědích bude mít vedlejší účinek manipulace se svědky, protože to vystaví svědky veřejnému komentáři k jejich potenciální výpovědi před soudem a umožní svědkovi přezkoumat shrnutí výpovědí jiných svědků popisujících stejnou událost nebo události,“ napsali v neděli žalobci.
 
Bannon je obviněn ze dvou obvinění z pohrdání Kongresem za to, že nevypovídal a nepředal dokumenty v reakci na předvolání užšího výboru Sněmovny reprezentantů, který vyšetřoval útok na americký Kapitol ze 6. ledna. Vinu odmítl. Tým obhajoby a žalobci se mají vrátit k soudu 7. prosince, kdy budou hovořit o datu soudního řízení a případně znovu projednat otázky důvěrnosti případu.
 
V novém soudním spisu se žalobci z DC US Attorney’s Office, Amanda Vaughn, JP Cooney a Molly Gaston, zvláště zabývají tím, že Bannon veřejně mluvil o svém případu, a to i mimo soud po svém prvním vystoupení, kde řekl, že jeho právní tým by byl v přestupku a obvinění proti němu, by bylo pro Bidenovu administrativu “peklem”. Žalobci také uvedli, že jeho právníci se neúčastnili jednání v dobré víře o navrhovaném příkazu k zachování mlčenlivosti v případu, jak chtěl soudce dohlížející na případ.
 
“Zavádějící tvrzení obhajoby, nedoručení materiálů a mimosoudní prohlášení objasňují skutečný účel obhajoby: zneužít odhalování trestných činů k projednání tohoto případu v médiích spíše než u soudu,” napsali žalobci.
 
No, pokud nemá ministerstvo spravedlnosti co skrývat, pak není důvod, spis nezveřejnit…
Autor: Redakce, Praha, ČR, 1.12.2021
 
Zdroj:
 
 
Psali jsme zde:
 
Hodnocení

Facebook Comments

About TGM

Check Also

ERIK BEST: Úspěšní bývalí politici

ERIK BEST: Úspěšní bývalí politici Pokud poslanec STAN Jan Farský podlehne sílícímu tlaku a kvůli …

USA: Trumpův návrat & podpora kandidátů za Republikány

  USA: Trumpův návrat & podpora kandidátů za Republikány Čím dál víc se vyjasňuje situace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *