Už i New York v karanténě. Starosta říká: “Seďte doma, není to sranda.”

Stát New York registruje více než 20 tis. infikovaných. Město New York samo přes 12 tis. s nárůstem 3.200 případů za posledních 24 hodin. 157 lidí již následkem infekce koronavirem Covid-19 zemřelo. New York se stal ohniskem epidemie coronaviru v USA. V neděli večer byla v NY vyhlášena karantéra a věškeré zbytné provozy dostaly příkaz zavřít. Každý, kdo může, má zůstat doma. V příštích dnech bude pravdopodobně přistoupeno k ještě tvrdším opatřením.


Starosta de Blasio varuje, že nejhorší New York teprve čeká a epidemie bude kulminovat až koncem dubna. Žádá okamžité zvýšení federální pomoci, kterou považuje za nedostatečnou. Se svolením federálních orgánů byla povolána Národní garda a vyhlášen stav katastrofy. Do úvahy tak přichází i úplné uzavření města.
Guvernér Cuomo nařídil nemocnicím navýšit své kapacity o 50%. Část z nich ale bojuje s nedostatek materiálu i zdravotníků a i proto bylo povoláno zpět do služby 30.000 již penzionovaných zdravotníků. V NY bylo provedeno 78 tisíc testů infekce koronaviru. Je to celá čtvrtina testů v USA. Jen v pondělí pak bylo provedeno 16 tisíc testů.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *