Už i New York v karanténě. Starosta říká: “Seďte doma, není to sranda.”

Stát New York registruje více než 20 tis. infikovaných. Město New York samo přes 12 tis. s nárůstem 3.200 případů za posledních 24 hodin. 157 lidí již následkem infekce koronavirem Covid-19 zemřelo. New York se stal ohniskem epidemie coronaviru v USA. V neděli večer byla v NY vyhlášena karantéra a věškeré zbytné provozy dostaly příkaz zavřít. Každý, kdo může, má zůstat doma. V příštích dnech bude pravdopodobně přistoupeno k ještě tvrdším opatřením.


Starosta de Blasio varuje, že nejhorší New York teprve čeká a epidemie bude kulminovat až koncem dubna. Žádá okamžité zvýšení federální pomoci, kterou považuje za nedostatečnou. Se svolením federálních orgánů byla povolána Národní garda a vyhlášen stav katastrofy. Do úvahy tak přichází i úplné uzavření města.
Guvernér Cuomo nařídil nemocnicím navýšit své kapacity o 50%. Část z nich ale bojuje s nedostatek materiálu i zdravotníků a i proto bylo povoláno zpět do služby 30.000 již penzionovaných zdravotníků. V NY bylo provedeno 78 tisíc testů infekce koronaviru. Je to celá čtvrtina testů v USA. Jen v pondělí pak bylo provedeno 16 tisíc testů.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *