V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky.

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen důkazem. Stejně jako většina českých fašistů odsoudila okupaci Německem v roce 1939, tak většina českých komunistů odsoudila invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen důkazem. Stejně jako většina českých fašistů odsoudila okupaci Německem v roce 1939, tak většina českých komunistů odsoudila invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Co je třeba zdůraznit, zatímco Hitler svoji pátou kolonu v ČSR přímo podporoval a vybízel k rozvratu ČSR, Moskva v roce 1968 se zásahem váhala a v podstatě se k němu naopak nechala vyhecovat, jak částí českých vlastizrádců tak vládci satelitů Moskvy jinde, kteří se obávali, že se nepokoje a reformy přelijí k nim.
Povídačky o tom, že nás invaze před něčím uchránila a nebo naopak od něčeho vzdálila jsou nesmysl, osud ČSR závisel na mezinárodní situaci, kde oba bloky měly v roce 1968 své interní problémy a respektovaly se navzájem. Proto Západ považoval invazi Varšavské smlouvy do ČSR v podstatě za interní záležitost “Sovětů” a vznesl vůči ní je formální protesty, ale skutečném zásahu ani neuvažoval.

 

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen…

Zveřejnil(a) Žarko Raptor Jovanovič dne Pátek 21. srpna 2020

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Donald Trump znovuzvolen prezidentem USA

Republikán Donald Trump zvítězil v prezidentských volbách USA 2020 a obhájil tak svůj mandát prezidenta …

Masivní teroristický útok ve Vídni, teroristé vzkazují je to jen začátek.

Ve Vídni včera večer proběhl koordinovaný masivní teroristický úder na 6 místech. Teroristé použili automatické …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *