V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky.

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen důkazem. Stejně jako většina českých fašistů odsoudila okupaci Německem v roce 1939, tak většina českých komunistů odsoudila invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen důkazem. Stejně jako většina českých fašistů odsoudila okupaci Německem v roce 1939, tak většina českých komunistů odsoudila invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Co je třeba zdůraznit, zatímco Hitler svoji pátou kolonu v ČSR přímo podporoval a vybízel k rozvratu ČSR, Moskva v roce 1968 se zásahem váhala a v podstatě se k němu naopak nechala vyhecovat, jak částí českých vlastizrádců tak vládci satelitů Moskvy jinde, kteří se obávali, že se nepokoje a reformy přelijí k nim.
Povídačky o tom, že nás invaze před něčím uchránila a nebo naopak od něčeho vzdálila jsou nesmysl, osud ČSR závisel na mezinárodní situaci, kde oba bloky měly v roce 1968 své interní problémy a respektovaly se navzájem. Proto Západ považoval invazi Varšavské smlouvy do ČSR v podstatě za interní záležitost “Sovětů” a vznesl vůči ní je formální protesty, ale skutečném zásahu ani neuvažoval.

 

V roce 1968 svět nebyl připraven na změnu a nebyly pro ni podmínky. Invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSR je toho jen…

Zveřejnil(a) Žarko Raptor Jovanovič dne Pátek 21. srpna 2020

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *