VELKÝ START V ČÍNĚ! Prezident Si Ťin-pching zahájil Národní hry plné rekordů a emocí

Guangzhou – Čína zažila slavnostní sportovní okamžik! Prezident Si Ťin-pching osobně zahájil 15. Národní hry Číny v metropoli Guangzhou, v jižní provincii Guangdong. Po jeho boku se na stadionu objevila i první dáma Peng Li-jüan, která spolu s tisíci diváků přivítala sportovce z celé země.

Na zahájení nechyběli ani významní hosté z mezinárodního sportovního světa – předsedkyně Mezinárodního olympijského výboru Kirsty Coventryová a čestný prezident MOV Thomas Bach.

Letos se hry konají od 9. do 21. listopadu a poprvé v historii je společně hostí provincie Guangdong, Hongkong a Macao – symbol jednoty a spolupráce v oblasti Velkého zálivu.

Národní hry, pořádané od roku 1959, jsou největší sportovní událostí v Číně, často označovanou jako „čínská olympiáda“. Letošní ročník přináší 34 sportů s 419 soutěžními disciplínami a 23 sportů pro širokou veřejnost.

Atmosféra slavnostního večera v Guangzhou byla nabitá emocemi, světly a energií – Čína tak jasně ukázala, že sport zůstává symbolem národní hrdosti i mezinárodní prestiže.

Podívejte se

Napětí v Hormuzském průlivu: Írán pustil desítky lodí, situace ale zůstává kritická

Analytici upozorňují, že další eskalace konfliktu může výrazně zasáhnout světovou ekonomiku, ceny ropy i mezinárodní …

„Železné přátelství“ sílí: Si Ťin-pching a Vučić podepsali v Pekingu desítky dohod

Čínský prezident Si Ťin-pching přivítal v Pekingu srbského prezidenta Aleksandara Vučiće a obě země potvrdily …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *