Vláda terčem trapných útoků. Místo hledání řešení v boji s koronavirem, zbytečné nic neřešící útoky opozice

Koukat na pořady ČT je fakt jen pro otrlé povahy. Z ČT se definitivně stala aréna, kde si různí moderátoři zvou vládní představitele k poplivání a dehonestaci. Poslední kauzou je nedostatek ochranných pomůcek Ano těch je nedostatek, ale mohl být vůbec dosatek? Jak by se tvářila opozice kdyby vláda v listopadu objednala milióny roušek a statisíce respirátorů vysokého stupně ochrany? O čem by opozice tehdy spekulovale o přípravách na válku? O kamáradšoftech na kterých se mají obohatit sponzoři vlády? Byla by nekonečná kola transparentních výběrovýc řízení, které vždy napadla nějaká neziskovka nebo ukřivděná firma zrovna z té druhé “party”?

Později v prosinci respektive v lednu už ochranné pomůcky nešlo prakticky zajistit, jejich spotřeba v Číně a následně dalších zemích převyšovala výrobu, která je značně koncentrována v Číně. Čína šáhla k extremním opatřením, žádala pomoc, už tehdy zněla slova sami máme málo. Nakokone jsme Číně pomohli, se zpoždění a nevolí značné části těch co dnes brečí a napadají vládu. Čína se pomalu vzpamatovává, výroba rozbíhá, u respirátorů vysoké stupně ochrany potřebuje Čína 2-3 měsíce jen na uspokojení domácí poptávky.
Export zdravotních ochranných pomůcek schvaluje čínská vláda prakticky na úkor ochrany domácí obyvatelstva. Přesto exportuje milióny kusů do Itálie, Jižní Koreii a dalších zemí. Ano asi nejsme pririotou.

A zasloužíme si vůbec být prioritou má čínská vláda riskovat životy svých lídí kvůli našim životem?
Musíme si více spoléha sami na sebe a být připraveni.
Kde je náš přítel NATO uvolnilo nouzové zásoby, když má připravené mlióny respirátorů pro vojáky pro případ války?

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *