Vláda terčem trapných útoků. Místo hledání řešení v boji s koronavirem, zbytečné nic neřešící útoky opozice

Koukat na pořady ČT je fakt jen pro otrlé povahy. Z ČT se definitivně stala aréna, kde si různí moderátoři zvou vládní představitele k poplivání a dehonestaci. Poslední kauzou je nedostatek ochranných pomůcek Ano těch je nedostatek, ale mohl být vůbec dosatek? Jak by se tvářila opozice kdyby vláda v listopadu objednala milióny roušek a statisíce respirátorů vysokého stupně ochrany? O čem by opozice tehdy spekulovale o přípravách na válku? O kamáradšoftech na kterých se mají obohatit sponzoři vlády? Byla by nekonečná kola transparentních výběrovýc řízení, které vždy napadla nějaká neziskovka nebo ukřivděná firma zrovna z té druhé “party”?

Později v prosinci respektive v lednu už ochranné pomůcky nešlo prakticky zajistit, jejich spotřeba v Číně a následně dalších zemích převyšovala výrobu, která je značně koncentrována v Číně. Čína šáhla k extremním opatřením, žádala pomoc, už tehdy zněla slova sami máme málo. Nakokone jsme Číně pomohli, se zpoždění a nevolí značné části těch co dnes brečí a napadají vládu. Čína se pomalu vzpamatovává, výroba rozbíhá, u respirátorů vysoké stupně ochrany potřebuje Čína 2-3 měsíce jen na uspokojení domácí poptávky.
Export zdravotních ochranných pomůcek schvaluje čínská vláda prakticky na úkor ochrany domácí obyvatelstva. Přesto exportuje milióny kusů do Itálie, Jižní Koreii a dalších zemí. Ano asi nejsme pririotou.

A zasloužíme si vůbec být prioritou má čínská vláda riskovat životy svých lídí kvůli našim životem?
Musíme si více spoléha sami na sebe a být připraveni.
Kde je náš přítel NATO uvolnilo nouzové zásoby, když má připravené mlióny respirátorů pro vojáky pro případ války?

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *