Vypouštění vody ze sanace reaktorů ve Fukušimě.

Je voda z Fukušimy bezpečnostním rizikem v rámci celosvětového měřítka? Jak moc to ovlivní kvalitu ryb, které se dostávají i na evropský trh? Více komentářů v reportáži.

Máme mnoho otázek a málo odpovědí. Jako Husákovému dítěti mi zvoní v hlavě vzpomínka na Černobyl a to, že do dnešních dnů je možné najít rezidua v podložích lesů ve východní části Německa. Co dnešní stav Fukušimy udělá s naší představou o zdravých rybách.

Zde je několik základních faktů o Fukušimě: Voda začala být vypouštěna 24. srpna 2023.Celkové množství ošetřené vody určené k vypouštění z jaderné elektrárny Fukušima je 1,25 milionu tun. První dávka vypuštěné ošetřené vody byla 7800 kubických metrů (ekvivalent 3 50m bazenů). Koncentrace radioktivního tritia: cca 63 becquerelů tritia/litr (limit světové zdravotnické organizace je 10000 becquerelů/litr). Délka vypouštění vody je plánována na příštích 30 let.

Pokud by Vás zajímala bližší informace, International Atomic Energy Agency má pro tento účel speciální webovou stránky.

Reportáž je možné vidět i v celém bloku nového magazínu Svět okem Raptora. Ten můžete najít na youtube pod tímto prolinkem: https://youtu.be/uZONNApqlHk?si=TAj2N2kb8MtimCDm

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *