Z peněz Německých občanů se stávají peníze cizinců

Tato čísla jsou šokující

Stát platí rodiny cizinců více než původních Němců…

Tato čísla jsou šokující: zahraniční rodiny dostávají – v absolutních číslech – výrazně větší peníze než německé. Zarážející je především vývoj od roku 2010. Náklady explodují.

Počet cizích rodin pobírajících občanský příspěvek v posledních letech masivně vzrostl. V červnu 2023 bylo příjemců dávek kolem 221 000 Němců s dětmi a kolem 354 000 cizinců s dětmi. V červnu 2010 to bylo 481 000 Němců a kolem 200 000 cizinců. Vyplývá to z reakce federální vlády na žádost poslaneckého klubu AfD.

Podle Spolkového úřadu práce nyní pracuje 54 % zaměstnatelných migrantů, kteří přišli do Německa v letech 2015 a 2016. Z Ukrajinců, kteří přišli od začátku války a kteří nemusí projít azylovým řízením a mohli by hned pracovat, nepracuje 81 %. Podle německého ministra financí Christiana Lindnera (FDP) bude tato skupina stát ve federálním rozpočtu na rok 2024 zhruba šest miliard €uro. Náklady spojené s migrací přímo související s migrací stály v loňském roce přibližně 28 miliard €uro.

AfD požaduje: Žádná občanská výhoda pro migranty

Mluvčí pro sociální politiku poslaneckého klubu AfD René Springer řekl, že imigrace do sociálních systémů „dosáhla děsivé úrovně“. Peníze občanů vytvářejí „fatální tah na cizí rodiny“. Za tímto účelem vyzval k odmítnutí migrantů hned na hranicích, důsledným deportacím, věcným dávkám místo peněžních dávek a vyloučení občanských dávek pro žadatele o azyl a uprchlíky. Podle Springera by tato opatření „konečně ukončila katastrofu migrační politiky“.

Spolkový ministr práce Hubertus Heil (SPD) představil plán na rychlejší a lepší integraci uprchlíků a migrantů na trh práce. Úřady práce mají „intenzivní podporou“ a „určováním kvalifikace“ dostat cizince do práce rychleji. Kromě toho by se společnosti měly zavázat ke školení a zaměstnávání zahraničních uchazečů. I bez dokonalé znalosti němčiny by to mělo snížit počet nezaměstnaných cizinců.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 2.11.2023

Zdroj:

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Volební protesty v Senegalu

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Werner Herzog: “Primitivní démonizování Putina”

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *