Zneuctěnou mršinu pomníku Koněva chce Praha 6 prodat Rusům

Socha Koněva poputuje do Ruska, starosta Prahy 6 slaví vítězství, je spokojen, za pár let se zapomene, pamětníci umřou a on bude mít nerušený prostor vyprávět svoji verzi historie, která bude tvrdit, že jen hrstka Němců byli nacisté, zatímco všichni Rusové zůstali bolševici dodnes a tak osvobození od nacistů nebylo osvobození a my se měli vlastně modlit za Hitlera, aby u Moskvy uspěl a my měli EU o pár desítek let dříve a mohli dnes být již dál.

Praha 6 v čele se starostou Ondřejem Kolářem nejdříve nechala se značným zadostiučiněním pomník maršála Koněva opakovaně polévat červenou barvou,
při posledním pokusu řekla, že nechá už pomník politý, další čistění nebude. Ti, kdo polévali pomník Koněva se nikdy nenašli, ani se nikdo nediví, prakticky jednali v souladu se stanoviskem radnice.  Ta tak velké usilí k jejich dopadení ani nevyvinula. Když ale sochu začali čistit aktivisté, městská police tu byla coby dup. Ano, jednáme na přímý pokyn radnice, řekli strážníci, byl pátek 21.00 a v tomto případě byla radnice hned ve střehu. Aktivisté byli upozorněni, že zadarmo čistit cizí majetek se nesmí. Když ale jiní aktivisté na sochu močili, radnice to přešla bez mrknutí oka, tiše si říkala, zaslouží si to. Pak přišel nouzový stav a s ním jedinečná šance. A pan starosta Kolář opět neváhal. Proč si do toho nechat občany kafrat? Již dříve jako zbytečné rezolutně odmítl referendum, teď věděl, že nebudou moci ani veřejně vyjádřit svůj názor. Starosta za úsvitu, schován za opatření určená k boji proti pandémii, nechal promptně sochu odstranit do depozitáře.  Ani to jeho ctižádost a nenávist ale neuspokojilo, chce konečné řešení, pomník mu nestačí zohavený a páchnoucí močí, chce ho definitivně vymazat z myslí lidí. Tu mu přijde nečekaně na pomoc vnučka maršála Koněva. Nemůže se již na ponížení svého dědečka koukat, nechce ho už nechat vláčet bahnem. Chce alespoň sochu svého děda uchránit přesunem do Ruska. Ondřej Kolář se chápe šance, odsun do Ruska se mu jeví jako skvělé řešení, zvláště když za něj dostane od Rusáků zaplaceno, směje se, za břicho se popadá, jak na ně vyzrál, kdepak na něj, lišku ryšavou si “vaťáci” nepříjdou, na mě je ten zmetek Putin krátkej, říká si a tak křičí, at´si ho klidně vezmou domů, přestože pomník postavili Čechoslováci jako svůj výraz vděku za osvobození od Hitlera a ne Rudá armáda na oslavu svého velitele.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *