COVID 19: Německá federální vláda prohlásila Prahu za rizikovou oblast

Německá federální vláda prohlásila Prahu za rizikovou oblast.  Cestovní varování ministerstva zahraničí Německa platí pro Prahu od středečního večera. Cestující vracející se z rizikových oblastí musí jít do karantény a musí být otestováni. Česká republika zaznamenala druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy koronavirem, ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů.

Na základě “vysokého” nárůstu počtu nakažených v hlavním městě ČR, vyhlásila německá vláda Prahu za rizikovou oblast. Cestující, kteří se budou vracet z rizikových oblastí, do které nyní spadá i Praha, musí jít do karantény a musí být otestováni. Česká republika zaznamenala už druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy.  Ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů. Je to jen dva méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní. Počet aktuálně nakažených už přesáhl 10.000. Světová zdravotnická organizace (WHO) popsala nedávný nárůst jako „znepokojující“. Z důvodu zhoršené situace platí v celé České republice povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov.

V polovině března vláda v Praze jako jedna z prvních zavedla povinné nošení roušek a uzavřela hranice. Nyní předseda vlády Andrej  Babiš, který na začátku pandemie hovořil o České republice jako modelové zemi, uvedl, že čelí „obtížnému podzimu“. Nové infekce lze vysledovat zpět k těm, kteří se vracejí z cest, včetně těch vracejících se z Chorvatska.

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

2 comments

  1. No pokud vím, tak prágl je riziková oblast už od hadráku v roce 1989, stačí se podívat na starostu Ryjící řepu Novotného o dalších nemluvě. V práglu už asi normálních lidí moc není jinak by to nenechali bez povšimnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *