Fórum Media 2019: Novinářka Deníku N, fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik

V Praze na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 (Free Media Forum), které probíhá od 20. do 22. listopadu v pražském hotelu Grand Majestic Plaza, novinářka Deníku N, Petra Procházková fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik Vladimíra Frantu.

“To je ten hajzl. Vy jste takový prase novinářský…”, udeřila na novináře Petra Procházková

Ve dnech 20-22. 11. probíhalo v Praze Mediální fórum 2019. Druhý den měla na tomto fóru proslov i novinářka Petra Procházková z Deníku N, který tematicky a ideologicky souzní s Bakalovými médii a je často citován ve veřejnoprávní České televizi. Procházkové se nelíbil článek, který o jejím projevu otiskl 21.11.2019 server Sputnik News, a tak o den později přímo na fóru napadla novináře Vladimíra Frantu. Po zveřejnění videa Raptor TV napsala nakonec Procházková na Deníku N sebe omluvný článek.

Novinářka a dlouholetá redaktorka Lidových novin, které opustila a přešla k Deníku N, neudržela své emoce na uzdě poté, co Sputnik otiskl článek popisující její proslov na Mediálním fóru 2019. Podle jejích slov šířil článek lži, což ale vylučuje videozáznam pořízený přímo na místě.

„To je ten hajzl. Vy jste takový prase novinářský, že to jsem ještě fakt neviděla, opravdu. Jako takový lži, který vy vypouštíte, jo. Co si to vůbec dovolujete? Že se nestydíte.” vyjela Procházková po redaktorovi Sputniku.

Poté pár vteřin Petra Procházková, novinářka z Deníku N, udělá kolem redaktora serveru Sputnik Vladimíra Franty pár kroků, když mu náhle vyrazí mobilní telefon z ruky a následuje facka se slovy:

„Šmejde! Že se nestydíte.“

Petra Procházková se poté vrací ke stolku, kde hostům v angličtině vysvětluje, že se koná konference o fake news a co je špatného na napadeném redaktorovi. Sputnik předchozí den totiž přinesl článek o proslovu Petry Procházkové, která jím zjevně dle její reakce nebyla dvakrát nadšená.

Článek Sputniku z 23.11.2019

Petra Procházková na pražském mediálním fóru: Čeština je migrantům k ničemu, do ČR nikdo nejezdí. Video

Zdroj: printscreen Sputnik

Dle slov Petry Procházkové byl článek vylhaný. Video zveřejněné Sputnikem ale hovoří o úplném opaku. V článku není jediná skutečnost, která by se po srovnání s videozáznamem neshodovala. Petra Procházková na „Mediálním fóru 2019: svoboda žurnalistiky v kontextu práv člověka, nových technologií a mezinárodní informační bezpečnosti“ zkritizovala premiéra Andreje Babiše, vysvětlila důvody odchodu z Lidových novin a pustila se i do otázky migrace. Zde osočila politiky, že využili tématu syrských dětí k předvolebnímu boji. Za to, že se téma syrských uprchlíků stalo mediální tématem číslo jedna osočila PR premiéra Babiše a prezidenta Zemana.

Video: Petra Procházková na pražském mediálním fóru

Petra Procházková poté napsala sebe omluvný článek přímo pro Deník N, ve kterém o sobě píše jako o oběti lží a manipulací. Podle jejích slov otištěných v Deníku N „Nic z toho není pravda. K žádnému „trapasu“ nedošlo, ani jsem neřekla, že do ČR nikdo nejezdí, i zbytek článku je celý překroucený.“

Přepis části jejího proslovu ale i tato její slova jednoznačně vyvrací:

„Tak ten prví krok bývá a byl v tom, že se vůbec jako vymyslí téma, které tématem vůbec není, protože v České republice je v současnosti asi dvacet uprchlíků a vůbec to není problém v naší zemi. Vlastně to ani nikdy nebyl, nejsme zemí, která by byla na cestě, nejsme ani zemí, kam by jako někdo směřoval. Česká… Čeština je řeč celkem k ničemu… „

Deník N tematicky a ideologicky souzní s Bakalovými médii a je často citován ve veřejnoprávní České televizi. Většina týmu redakce Deníku N pracovala pro Bakalovo Aktuálně.cz a další ideologicky a politicky spřízněná média.

Šéfredaktorem je Pavel Tomášek, který patřil ke skupině novinářů, která v roce 2005 zakládala Bakalovo Aktuálně.cz. Šest let vedl Aktuálně.cz jako šéfredaktor a podílel se na spuštění a rozjezdu projektu DVTV.

Provozní ředitelkou je Eva Romancovová, která se věnuje “proruským” hybridním hrozbám a dezinformačním kampaním. Objevuje se často jako aktivistka na různých akcích a vystupuje tak i na sociálních sítích.

Zástupcem šéfredaktora je Lukáš Werner, který pracoval jako editor domácí rubriky Bakalovo Aktuálně.cz, také vedl domácí zpravodajství celého newsroomu Economie.

Zdroj: printscreen Forum24

Již se ozvali i obránci liberální demokracie z Forum 24, kteří se vůbec netají sympatiemi k násilí, které nejprvé odsoudí, aby ho v té samé větě řečnicky obhájili. Od „kontrolorů politické i ekonomické moci“ v České republice (jak uvádějí na svém webu) také nic jiného nelze snad ani očekávat.  odkaz

Zároveň se k tomuto začali vyjadřovat a schvalovat “fackování” někteří současní i bývalý politici, jako například Pavel Novotný či Jaromír Štětina.

Hodnocení

Facebook Comments

About Zdeněk Chytra

Check Also

KONCERN ADIDAS ZNEUŽIL KRIZI, OZNÁMIL, ŽE NEBUDE PLATIT NÁJEMNÉ

Koncernový gigant Adidas na sociálních sítích oznámil, že nebude nadále hradit nájemné za prostory svých …

Pedofilní hry v německých školkách, organizace „Original Play“ působí i u nás

Německem a Rakouskem otřásá skandál týkající se sexuálního a fyzického zneužívání dětí v mateřských školách. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *