KONCERN ADIDAS ZNEUŽIL KRIZI, OZNÁMIL, ŽE NEBUDE PLATIT NÁJEMNÉ

Koncernový gigant Adidas na sociálních sítích oznámil, že nebude nadále hradit nájemné za prostory svých prodejen. To vede nyní k bojkotu jeho výrobků. Adidas měl v roce 2019 obrat kolem dvou miliard Eur. Samozřejmě že si koncern sáhne i na státní pomoc, která měla zachránit spíše střední a malé firmy. V Německu nesmí tři měsíce dostat nikdo výpověď z nájmu a jako první této situace zneužívají zejména koncerny.

Koncernový gigant Adidas na sociálních sítích oznámil, že nebude nadále hradit nájemné za prostory svých prodejen. Koncerny jako Deichmann a Puma se tohoto rozhodnutí okamžitě chytly a též oznámily, že přestávají nájemné od začátku května platit. H&M platby za nájemné svých prodejen již zastavilo. Spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer (CDU) postup a oznámení koncernu Adidas tvrdě kritizoval a označil je za nemorální. „Jsem zklamán Adidasem. Jsem velmi zklamaný“ řekl, oznámení společnosti je „zcela nepřijatelnou zprávou“.

Spolková ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová (SPD) učinila podobné prohlášení. „Pokud finančně silné společnosti jednoduše již nebudou platit své nájemné, je to neslušné a nepřijatelné,“ uvedla v sobotu. Zákony o poskytování pomoci k tomu neposkytují žádný základ.  Stále platí: „Samozřejmě, nájemníci musí platit nájem. Pokud v důsledku krize skutečně dojde k vážným platebním potížím, lze je ukončit pouze na omezenou dobu. “

Mnoho uživatelů Twitteru bylo rozhořčeno rozhodnutím Adidasu. Jiní dokonce požadují bojkot výrobce. Objevil se také nový hashtag #niewiederadidas pod kterým uživatelé twitteru tvrdě Adidas a ostatní korporace kritizují. V roce 2019 dosáhl Adidas zisku 2 miliard EUR. Rada vydělala přes 22 milionů eur.

„Odložím oblečení známého výrobce sportovních potřeb,“ napsal jeden uživatel. „Neplatí nájemné. Už to nenosím. “

 

Facebook Comments

About Zdeněk Chytra

Check Also

EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA PŘIZNÁVÁ: V INFLACI JSME SE PŘEPOČÍTALI

Ředitelka ECB Isabel Schnabel (50) nyní varuje před rostoucí inflací. Prezidentka ECB Christine Lagardeová (66) …

Fórum Media 2019: Novinářka Deníku N, fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik

V Praze na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 (Free Media Forum), které probíhá od 20. do 22. listopadu v pražském hotelu Grand Majestic Plaza, novinářka Deníku N, Petra Procházková fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik Vladimíra Frantu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *