NĚMECKO: Krádež dezinfekčních prostředků na dětské klinice!!!!! Nákupní panika. Obchody doslova pod útokem. Hodinové fronty u pokladen

Obchody doslova pod útokem. Dezinfekční prostředky a ochranné masky odcizené z dětského oddělení. To je dnešní Německo. Německo jako jedno z posledních v Evropě zavádět opatření proti šíření koronaviru. To vyburcovalo Němce k nákupnímu šílenství. Hodinové fronty u pokladen.

Jak dokazují videa a fotografie ze sociální sítě, po oznámení zavádění opatření ohledně koronaviru, propuklo v Německu stejně jako v mnoha dalších zemích, nákupní šílenství. Lidé berou obchody doslova útokem a skupuji především trvanlivé potraviny a desinfekční prostředky. Podle webu bz-berlin.de došlo také na několika berlínských klinikách ke krádežím dezinfekčních prostředků a ochranných masek. 

K asi nejzávažnější krádeži došlo v nemocnici Charité-Station, kde jsou léčeni novorozenci a děti trpící rakovinou. Neznámý pachatelé zde odcizili velké množství dezinfekčních prostředků, , dýchacích masek, rukavic a ochranných oděvů určených pro jednotku dětské intenzivní péče. Mluvčí nemocnice potvrdila webu B.Z. že již byla přijata opatření proti krádežím a byla posílena ostraha nemocnice.

 

Dezinfekční prostředky byly v posledních dnech také ukradeny na klinikách DRK. Lidé dezinfekční prostředky odčerpávali do přinesených lahví. V důsledku těchto krádeží již klinika nedoplňuje dezinfekční prostředky. Není už také tak “velkorysá” s rozdáváním obličejových roušek. Také mluvčí klinik Vivantes informovala o příležitostných krádežích dezinfekčních prostředků a obličejových roušek. Jak je vidět, také Německo se velmi potýká se zásobováním nemoci ochrannými prostředky.

List Berliner Zeitung upozorňuje také na zvyšující se počet nakažených v Berlíně, kterých je v době opsaní tohoto článku 216, což je nárůst o 58 od pátku. Z obavy před infekcí a také před nedostatkem potravin, vzali němečtí občané obchody doslova útokem. Dokazují to fotografie a videa z twitteru. Německá vláda až do včerejška žádná opatření nezaváděla a dokonce kancléřka Angela Merkelová ještě na začátku týdne ve svém prohlášení uvedla, že žádná opatření Německo zavádět nehodlá, a naopak uvedla že se očekává, že novým koronavirem se nakazí přibližně 70% obyvatelstva.

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *