Německo se probudilo. Začíná zavádět opatření a omezení proti koronaviru.

Berlín a také další spolkové země začínají reagovat na pandemii koronaviru. A to přes to, že ještě tento týden kancléřka  Merkel prohlásila, že Německo nepodnikne žádná mimořádná protiepidemiologická opatření. Nyní je vše jinak.

Začátkem týdne padlo na hlavu berlínské vlády mnoho kritiky za to, že příliš váhá s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Nyní se situace změnila. Berlín se rozhodl podniknout bezprecedentní opatření, drastický krok, který výrazně omezí veřejný život téměř ve všech aspektech. V boji proti šíření viru korony zavře federální kapitál od poloviny příštího týdne všechny bary, hospody a kluby. Školy a střediska denní péče – stejně jako v jiných federálních státech – pozastavují provoz a uzavírají se i bazény, muzea a divadla.

„Všem musí být jasné, že tady musíme překonat krizi, kterou nelze vyřešit v příštích několika dnech, pravděpodobně ne v příštích několika týdnech nebo měsících,“ řekl předseda berlínské vlády Michael Müller (SPD).

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

ZOO PRAHA: V Pražské zoologické zahradě se narodilo slůně

V Pražské zoologické zahradě se v pátek 27. 3 narodila sloní slečna. Samička váží 92 …

Německo: Nejvíce úmrtí má Severní Porýní-Vestfálsko. Města s největším počtem nakažených jsou Berlín, Hamburk a Mnichov.

Německo 28. 3. 2020 K sobotnímu ránu byl v Německu počet infikovaných novým typem koronaviru …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Click to Hide Advanced Floating Content
Hodnocení

Facebook Comments

Click to Hide Advanced Floating ContentHodnocení

Facebook Comments