Podle Schwarzenberga Koudelku za jeho práci velitel trestá. Vždyť od CIA metál dostal, ne?

Šef BIS Michal Koudelka napočtvrté nebyl prezidentem povýšen na generála. Řada “lepších” komentátorů i politiků včetně pana Schwarzenberga tomu nemůže přijít na chuť. Letos už však od svého velitele Koudelka metál má, a to od CIA.

Autor: United States Federal governmenthttp://www.law.cornell.edu/uscode/50/403m.html, Volné dílo, Odkaz

“Za starého Rakouska měl nejvyšší vojenský řád Marie Terezie za hrdinství jednu podmínku, která ho stavěla nad všechny ostatní podobné řády. Podmínkou bylo totiž to, že dotyčný musel svůj čin vykonat bez nebo dokonce proti rozkazu. Za to bylo udělováno nejvyšší vyznamenání. Pan Michal Koudelka koná svoji povinnost, ačkoliv ví, že ho za to bude nejvyšší velitel trestat. Dle mého názoru je on opravdový hrdina,” uvedl mimo jiné kníže Karel Schwarzenberg (pro ty mladší – punkáč Karel) na svém Facebooku.

Nejvyšší velitel Koudelku trestá? Vždyť má od CIA metál

Starý pán to má trochu popletené… Že Koudelka jejich ruské a čínské špiony – ať už reálné nebo virtuální – honí a lapá jedna báseň, je fakt. Stejně jako s paranoiou ve svých výročních zprávách píše jeho tým o panslovanské a proruské výuce dějepisu a literatury na školách. A taky jako správný lokaj v poslední době vždy stojí na značce připraven posvětit, co určí západní tajné služby pravdě navzdory za správné, jako v tragikomické kauze Skripal (Skripal skřípe. Dali jsme vám zločince, máte trest. To si za vás máme vymýšlet i zločin?)

Že ho nejvyšší velitel trestá? To snad ne… Vždyť při své březnové pracovní cestě do ústředí americké zpravodajské služby obdržel Michal Koudelka od CIA nejvyšší její ocenění – cenu George Teneta za zahraniční spolupráci.

„Toto nejvýznamnější ocenění, které CIA dává, beru nejen jako ocenění své práce, ale především jako ocenění práce BIS,“ uvedl podle iDnes Koudelka. On a naše BIS tak obdržela stejnou cenu jako například dříve dostal saúdskoarabský princ za boj proti terorismu (!). Už to je malinko zarážející.

Skutečná spolupráce a práce pro ČR, nebo lokajství?

Samozřejmě na jednu stranu jde o určitou prestiž pro naši zpravodajskou službu a pro Michala Koudelku. Na stranu druhou – a ve světle událostí jako byla tragikomedie Skripal, aktivistická snaha

Autor: Security Information Service (BIS) – Government of the Czech Republic – https://www.bis.cz/znak-sluzby-sluzebni-prisaha-a-prukaz/, Volné dílo, Odkaz

o změnu údajné panslovanské výuky dějepisu a literatury ne školách nebo nedávné údajné “totální rozbití a zdecimování” ruské špionské sítě – si pak člověk říká, zda se nejedná o ocenění za servilitu a poslušnost či na opci do budoucna, případně obojí.

Nepochybuji, že v naší zpravodajské službě pracuje řada schopných profesionálů, ale právě občasná vystoupení a kroky pana Koudelky mi přijdou přinejmenším dosti zvláštní. Chápu, že zpravodajci z povahy své práce často nemohou zveřejňovat detaily, ale když už na veřejnost vyjdou s informací, že rozprášili nějakou špionskou síť, tak by měli alespoň nějaký důkaz poskytnout. Jinak jsou jejich tvrzení na úrovni mého, totiž že jsem rozprášil marťanskou síť skrze tlačítkový telefon – vypnutý.

Jak známo, papír a uši řady uvědomělých politiků a novinářů snesou mnohé… Čímž si sami – jak je u nich běžné – protiřečí v tom, že od občanů požadují kritické myšlení coby jejich oblíbené sousloví.

Po mně však nikdo nemůže chtít, abych bezmezně a a priori věřil jakékoliv státní instituci.

Autor: Tomáš Vyoral | blog iDnes

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=733736

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za “demokratů” ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. …

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *