Spojené státy americké mají také nedostatek zdravotnického materiálu. Nakupují v Číně. První letadlo s 80 tunami materiálu přistálo v neděli v New Yorku. Naplánováno je zatím 22 letů.

Spojené státy americké mají také nedostatek zdravotnického materiálu. Nakupují v Číně. První letadlo s 80 tunami materiálu přistálo v neděli v New Yorku. Naplánováno je zatím 22 letů.

ilustrační foto

Obchodní letadlo nesoucí 80 tun rukavic, masek, ochranných obleků a dalších zdravotnických potřeb ze Šanghaje se v neděli přistálo New Yorku. Jde o první z 22 plánovaných letů, které dodají do USA tolik potřebný zdravotnický materiál.  USA má největší počet potvrzených výskytů koronaviru na světě.

[COVID19-WIDGET country=”USA” title_widget=”USA” confirmed_title=”prokázaných” ” deaths_title=”počet úmrtí” recovered_title=”počet vyléčených”]

Letadlo dodalo 130 000 respirátorů N95, 1,8 milionu obličejových masek a plášťů, 10 milionů rukavic a tisíce teploměrů určených k distribuci do New Yorku, New Jersey a Connecticutu, uvedla mluvčí Federální agentury pro řízení mimořádných situací (FEMA)  Lizzie Litzow. Paní Litzow dále uvedla, že další lety dorazí do Chicaga v pondělí a do Ohia v úterý, a že dodávky budou odtud rozesílány do ostatních států pomocí distribučních sítí v soukromém sektoru.

Zdravotnické potřeby, které v neděli dorazilo do New Yorku však představují pouze malou část skutečné potřeby. Ministerstvo zdravotnictví odhaduje, že pokud bude pandemie trvat rok, Spojené státy budou potřebovat 3,5 miliardy respirátorů. Trumpova administrativa se snaží zvýšit výrobu respirátorů, ventilátorů a dalších zdravotnických potřeb ve Spojených státech, ale většina továren již nyní běží na plnou kapacitu.

Ne všechny dodávky ale pocházejí z Číny. Paní Litzow uvedla, že Spojené státy spolupracují s výrobci z Thajska, Malajsie, Vietnamu, Tchaj-wanu, Indie, Hondurasu a Mexika.

[COVID19-WIDGET title_widget=”Svět” confirmed_title=”prokázaných” ” deaths_title=”počet úmrtí” recovered_title=”počet vyléčených”]

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *