Tomáš Vyoral: ČRo mě nehodlá oslovit jako komentátora! Slzy jak hrachy, sen se rozplynul. Šach, mat

Posluchač nespokojený s úrovní komentářů na ČRo Plus, kde podle něj chybějí osobnosti s trochu jinými pohledy na dění kolem nás, navrhl ČRo několik komentátorů – mezi nimi i mou maličkost, čehož si vážím.

Ilustrační foto: Self-photographed, CC BY-SA 3.0, Link

Reagoval tak na informaci ředitele zpravodajství Jiřího Pokorného, jenž v odpovědi jinému posluchači uvedl, že může takové osobnosti doporučit a Český rozhlas je pak do vysílání rád pozve.

“Prosím tedy, aby se ve vysílání začaly objevovat následující osobnosti, které současný, názorově jednotvárný obsah komentářů na Plusu jistě zpestří,” napsal pan Jiří Fejt.

Ke jménům, která navrhl pan Fejt pro spolupráci s pořadem Názory a argumenty, se ředitel zpravodajství Jan Pokorný ve stručnostivyjádřil.

Mezi navrženými byli Tereza Spencerová, Lukáš Vizingr, Benjamin Kuras, Karolína Stonjeková, Markéta Šichtaŕová, Jan Schneider, Pavel Kohout, Marian Kechlibar, Petr Žantovský a já.

S některými již ČRo prý spolupracuje, s některými spolupracoval a činnost ukončil a u některých navrhovaných už mají jejich oblast pokrytou – pochopitelně ideologicky kvalitnějšími a uvědomělejšími kádry.

Moje maličkost však nepřipadá ani v úvahu. Ani v úvahu! Považte, to by jednomu zlomilo srdce naplněné pravdou a láskou! “Tomáš Vyoral, blogger, který má blog na iDnes, nehodláme jej oslovit,” napsal bez soucitu a účasti s mou křehkou tvůrčí duší pan Pokorný.

Kosa na kámen. Kampaň! Bezmezný smutek, slzy jak hrachy, spílání osudu, světu, Bohu, Zemanovi, Babišovi, komunistům, pravicovým extremistům, Rusku, Číně…

S politováním a sebekriticky ale musím konstatovat, že se do veřejnoprávního rozhlasu a televize, snad kromě případné ostrakizace, asi nedostanu. Holt kvalita komentátorů ve veřejnoprávních médiích je někde diametrálně jinde, především co se ideologie, uvědomělosti tyče. Málo zvoní moje klíče!

Autor: Tomáš Vyoral | Blog iDnes

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *