Tomáš Vyoral: Když Petr Dvořák lže, jak jeho ČT tiskne. Poslancům prý vadí “nezávislé” zpravodajství

Tak se mi zdá, že ředitel ČT kouká na jinou TV. Obdobně jak trenéři fotbalové Sparty, soudě dle jejich pozápasových rozhovorů, sledují často jiný zápas. Jeho dopolední vyjádření ke schvalování výročních zpráv bylo plné demagogie.

Ředitel ČT Petr Dvožák – foto: By Blanka Borová (Karolína Černá), CC BY-SA 4.0, Link

Nevím, zda ředitel Petr Dvořák nečte přespříliš Goebbelsovy deníky, nebo zda si za milionové (jistě “zasloužené” – díky žádoucímu úhlu pohledu České televize a zejména jejího zpravodajství a publicistiky) bonusy nekupuje nějaké podpůrné látky.

(O Dvořákových bonusech zde: Ředitel ČT Dvořák dostane bonus 2,42 milionu. Není to za tu žádoucí agitku málo, soudruzi?)

Ráno jsem si poslechl jeho vyjádření k současné situaci schvalování výročních zpráv, kterou zvedl po krátkém vstupu zaměřeném na chystaný program k výročí 17. listopadu – jak příznačné… (Ne)schválení výročních zpráv podprahově spojit se 17. listopadem, demokracií atd… Nestačil jsem se jeho blouznění (a to doslova) divit.

“Je to tak, že zrovna dnes se bude rozhodovat o tom, jestli poslanci schválí naše výroční zprávy. A celý ten proces vlastně jenom trochu v uvozovkách zastírá to, že politici nejsou úplně spokojeni s tím, jakým způsobem nezávisle ČT hodnotí politiku, hospodaření a vůbec společnost kolem nás,” začal Petr Dvořák.

Wollner, Fridrichová, Moravec či Rosí hodnotí politiku nezávisle? A v kterém ze snů, prosím?

Tak předně. Nikdo nic nezastírá. To, že velká řada politiků a občanů, nespokojená s často tendenčním zpravodajstvím a publicistikou, je známý fatka. Źád

Česká televize – foto: By Josef Rousek|Flickr CC BY 2.0, Link

né novinky, pane Dvořáku. A že by ČT nezávisle hodnotila politiku a společnost kolem nás? To koukáte na jaký program, prosím vás? Jestli 168 hodin Nory Fridrichové, Reportéři Marka Wollnera, Otázky Václava Moravce nebo Newsroom Luboše Rosího hodnotí nezávisle politiku a společnost, tak jsem Václav Havel s odznáčky Kosova a Iráku na klopě.

“Já věřím, že tohle diváci slyší, vidí a cítí a že chápou, že jsme na straně diváků. My nemůžeme nikdy být na straně politiků, ani těch vládnoucích, ale ani těch opozičních. Takže to pokud se jim

oběma těmto skupinám vlastně trochu nelíbí, co o nich zpravodajství říká, tak ve finále vypovídá o tom, že tu práci asi tady děláte na 24 správně.”

ČT je podle Dvořáka na straně diváků?

To má pan Dvořák zřejmě na mysli takzvané diváky s řad podporovatelů Pirátů či TOP09? Diváky, kteří jsou rusofobní a eurofilní? Tak to pak ano. Ale to nejsou všichni diváci. To je jen určitá vybraná skupina.

A typická lež o tom, že o dobré práci zpravodajství na ČT24 vypovídá to, že se oběma skupinám (vládní i opoziční) trochu nelíbí, co o nich zpravodajství říká. Neslyšel jsem snad z úst nikoho od Pirátů, KDU-ČSL, STAN, TOP09 či ODS, až na Jaroslava Foldynu snad ani z ČSSD kritická slova k ČT. Ani jsem nezaznamenal, že by ČT až na výjimky říkala něco, co by se jim nemělo líbit.

Několik dalších textů o “nezávislé” a “vyvážené” ČT

Muslimská propaganda ČT: islámská modlitba 5x denně vás zbaví bolestí zad!
To se ví, že boj s “fake news” by tak jak ČT nezdiskreditoval ani Janda, Kalenský či Putin
Multikulti ČT hledá pro pořad Déčka arabské, černošské nebo vietnamské děti

Autor: Tomáš Vyoral | blog iDnes

Publikováno se souhlasem autora

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=732836

 

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za “demokratů” ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. …

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *