Tomáš Vyoral: Sršni ohánějící se spojováním, pravdou a láskou útočí na Gotta, který skutečně spojoval

Ani den piety a respektu si nezaslouží zřejmě ten, kdo bezhlavě nepřimkne k sektě samozvaných “spojovatelů”, kteří pod sametem pravdy a lásky plivou nenávist a nepokrytě hloubí příkopy. Ač “Krylovec”, smekám před Gottem.

Karel Gott By David SedleckýOwn work, CC BY-SA 4.0, Link

Je vskutku zajímavé, jak všechny ty kachní žaludky psychicky nevyrovnaných Šafrů, Mitrofanovů, Klvaňů, rádoby křesťanů Halíků a Bělobrádků, knížepánů Schwarzenbergů, Kundrů a dalších Bakolovo Respektů, kteří o “spojování”, “pravdě” a “lásce” sní i během svých lechtivých snů, dokáží neustále hloubit dna močálů.

Nejsem příznivcem “o mrtvých jen dobře”, mám za to, že o každém dle jeho “zásluh”, ale po smrti člověka, zejména osobnosti, si slušný člověk nechá chvíli času. Pieta a respekt k zesnulému a především k jeho rodině a pozůstalým je dle mého slušností. Ne už tak u takzvaných lepších lidí.

Ten, který opravdu spojoval, je samozvanými “spojovateli” napadán

Karla Gotta jsem nijak zvlášť neposlouchal, nijak ho neadoruju, ale rozhodně to byl velký umělec a člověk – i na základě řady čerstvých rozhovorů s umělci, kteří se k němu takřka beze zbytku vyjadřovali pochvalně (o jeho pomoci sobě nebo druhým mluvili třeba Jiří Suchý, Marta Kubišová nebo mladý Brzobohatý…). Nepamatuji si, že by Karel Gott někdy proti někomu v rozhovoru nebo jinde řekl křivého slova. Dokonce jsem nezaznamenal, že by tak činil ani za minulého režimu, ba naopak.

Ten, který spojoval lidi a dělal jim radost navzdory (nebo díky) několika režimům, je najednou “spojovateli” nenáviděn. Podepsal antichartu, píše Bělobrádek, který ještě dodal, že vláda nám tají, že ho ubili migranti. Pokud to tenhle lidovec nepsal pod tíhou alkoholu nebo jiných návykových látek, je jeho vtip hoden bohnické léčebny. A co krom stovek jiných pozdní disidenti omámení levným hrdinstvím Zdeněk Svěrák a Jan Hrušínský? U těch to tak nevadí? Zjevně ne, protože se přidali do spřízněné pravdoláskařské sekty plné nenávisti vůči Rusku a adorování EU a USA.

Co kariérní převlékač kabátů generalisimus Petr Pavel?

Co kariérní soudruh generalisimus Petr Pavel, který je středobodem zbožšťování a vlkých snů výše zmíněných? Ten, který, když se změní situace, potáhne třeba v čele Turků? Zase něco úplně jiného, viďte?

Každý si volí svou cestu, jsou lidé víceméně dobří a jsou lidé víceméně špatní. Karel Gott byl v souhrnu všech svých odstínů bezesporu člověkem víceméně dobrým. U výše zmíněných sršňů o tom dlouhodobě vážně pochybuji.

Autor: Tomáš Vyoral | blog iDnes

Publikováno se souhlasem autora

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za “demokratů” ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. …

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *