USA: Policie města New York hlásí nárůst kriminality

Statistiky trestné činnosti zveřejněné ve čtvrtek policejním oddělením New York (NYPD) ukázaly nárůst kriminality za měsíc květen. Vraždy v New Yorku vzrostly o 79 procent, střelba se zvýšila o 64 procent a loupeže údajně vzrostly o 34 procent.

Statistiky hovoří jasně

Statistiky trestné činnosti zveřejněné ve čtvrtek policejním oddělením města New York (NYPD) ukázaly prudký nárůst vražd ve městě během měsíce května v době konání protestů a nepokojů souvisejících se smrtí George Floyda. Čísla hovoří jasně. Vraždy ve městě vzrostly o 79 procent, střelba vzrostla o 64 procent a loupeže údajně vzrostly o 34 procent. NYPD uvedlo, že letos v létě bude hlídat ulice stovky policistů. Zejména pak ve čtvrtích, kde došlo k prudkému nárůstu násilného zločinu.

Čtěte také: FOTO-VIDEO:Uctění památky zavražděných v Lidicích nacistickým Německem Noční vlci Evropa MC a přátelé

Zpráva byla zveřejněna pouhé tři dny poté, co americký prezident Donald Trump po týdnech protestů proti policejní brutalitě podepsal v úterý exekutivní nařízení, kterým se reformuje policie. Má vést ke zlepšení policejní práce a zřízení celonárodní databáze stížností na policisty. Zakázány mají být i škrticí chvaty. Cílem je přimět policejní sbory po celých Spojených státech k osvojení nejvyšších profesních standardů, jejichž součástí bude i výcvik k deeskalaci napětí. Policie by se má také přiblížit k místním komunitám.  Policie také bude nabádána, aby při řešení nenásilných činů týkající se drog či bezdomovectví byli více nasazováni spolu s policisty i lidé mimo policejní sbor.

Obvinění ze žhářství za útok na policejní vozidla

Statistiky zločinnosti zveřejněné policií města New York se objevily pouhý den poté, co úřady vznesli obvinění ze žhářství. Obviněn byl Victor Sanchez-Santa (19 let). Ten se minulý týden pokusil zapálit policejní vozidlo při protestech proti policejní brutalitě ve městě. Victor Sanchez-Santa byl ve čtvrtek v odpoledních hodinách zatčen ve svém domě. Pokud bude usvědčen, hrozí mu až 20 letům vězení.  Sanchez-Santas byl posledním podezřelým, který byl zatčen za pokus o zapálení policejního auta. Již na začátku měsíce byli za útok molotovovým koktejlem na policejní auto obviněni dva muži.

Zdroj: Fox News

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Ministerstvo zdravotnictví uměle vytváří hospitalizované i zemřelé s COVID-19

Počty zemřelých a hospitalizovaných s COVID-19 jsou podle webu ministerstva uváděny na základě pozitivního nálezu …

Povinnou dezinfekci budou kontrolovat policisté. A večerní koupání rodiny hygienici?

Dodržování dezinfekce rukou a roušky ve vnitřních prostorách, bude kontrolovat městská i státní policie. A …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *