USA ve stavu nouze. V New Yorku propukla nákupní horečka. Potraviny z obchodů rychle mizí.

Americký prezident Donald Trump vyhlásil kvůli epidemii koronaviru v celé zemi stav nouze. Nákaza se v USA potvrdila u více než 1700 lidí, přes 40 jich zemřelo. Lidé skupují trvanlivé potraviny a desinfekční prostředky

Americký prezident Donald Trump v pátek vyhlásil stav nouze, který má pomoci omezit šíření pandemii koronaviru.  Ve Spojených státech bylo už potvrzeno více než 1700 případů. Toto opatření má poskytnout státním a místním vládám až 50 miliard dolarů na pomoc při řešení epidemie koronaviru. Federální agentura pro mimořádné události (FEMA) může použít tyto peníze na financování mobilních zdravotních středisek, přepravy pacientů a dalších potřeb v případě, že nemocnice a poskytovatelé zdravotní péče budou v důsledku případů s onemocněním COVID-19 ochromeni.

V New Yorku bylo pozitivně testováno více než 400 osob z toho 50 je hospitalizováno v nemocnicích. Uzavřeny byly také veřejné školy. “Nákupní horečka” propukla v USA stejně jako v České republice. Den poté, byl vyhlášen stav nouze, hordy nakupujících zaplavily obchody. V obchodech lidé stojí fronty, skupují trvanlivé potraviny a desinfekční prostředky. Podle New York Times zatím zásobování do obchodů vázne.

 

 

Foto Twitter  a Facebook

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *