V Německu se otevírají detenční zařízení pro odmítače karantény. V jižní Americe tábory již dávno fungují.

Po nedělní demonstraci “Jsme lidé, nás nevypnete”, se někteří pohoršovali nad slovy, která použil poslanec Volný, že “Německo připravuje “koncentrační” tábory pro odmítače karantény”.  Německo však již má první detenční zařízení pro odmítače karantény. Informace o detenčních zařízeních již přinesli mnohé německé deníky jako FOCUS, BILD, WRD a další. Zadržování osob, které odmítají karanténu, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob, rozhodující slovo má ale soud. Také i v jihoamerické Venezuele již takovéto “tábory” dávno fungují. V době korona-krize se mnoho Venezuelanů vrací do rodné země a hned po přechodu hranic jsou umísťováni do karanténních táborů. V těchto karanténních táborech, kde jsou uvězněni tisíce lidí, pak doslova živoří v nelidských podmínkách

Včera se někdo pohoršoval,
že na demonstraci “Jsme lidé, nás nevypnete”,
použil poslanec Volný slova, že “Německo…

Zveřejnil(a) Žarko Raptor Jovanovič dne Pondělí 1. února 2021

Venezuela: Uvězněni v karanténních táborech

Mnoho venezuelských migrantů se vrací v době korona-krize do své vlasti. Jsou to ti nejchudší z chudých, kteří si v okolních zemích snažili vydělat. To vše korona-krize ukončila. Nyní se snaží vrátit se domů za svými blízkými. Po překročení venezuelských hranic jsou násilně umísťovány do karanteních táborů, které zřídila venezuelská socialistická vláda. Není jim umožněň žádný kontakt z venku. Přesto se ale z táborů dostávají ven informace a také i fotografie.

„Jsou tu tisíce lidí, nacpaní k sobě,“ říká mladý muž v uniklém videu z mobilního telefonu. Vláda tvrdí, že jim pomáhá, ale uprchlíky využívá pouze k politickým účelům. „Říká se, že Kolumbie s námi zacházela špatně, ale to není pravda,“ řekl. „Pomohli nám tam, ne tady.“ V karanténním táboře není voda ani co jíst. A když už je co jíst, bývá jídlo často zkažené.

Socialističtí vládní úředníci tvrdí, že nepřátelské sousední země posílají zpět migranty jako biologické zbraně. Jedná se o kolumbijskou metodu, řekl viceprezident Delcy Rodríguez. „Naši krajané jsou využíváni k zvráceným geopolitickým cílům – k útoku na Venezuelu,“ „Tady se o ně staráme, nenecháváme je na ulicích jako v Kolumbii, Chile nebo Brazílii, kde jim je upíráno právo na život a zdraví.“

Javier Tarazona z nevládní organizace Fundarede se o navrátilce z okolních zemí snaží starat jak umí. Podle něj je situace v karanténních táborech mnohem horší než se zdá a centra nesplňují minimální standardy. „Je to nehumánní a kruté,“ říká. „Stovky lidí, z nichž mnohé jsou děti, jsou nacpané do místností bez toalet, bez pitné vody, elektřiny nebo jídla.“ Nemají na spaní ani rohože a nebyli ani testováni na koronavirus.

Navrátilci patří k těm, na které krize zapomněla. V zemích, do kterých uprchli, nemohou kvůli Coroně přežít. Doma slouží politikům jako pěšáci a jsou hanobeni jako nositelé virů.



Německo: Karanténní tábor v Mendenu?

Také v Německu již padli první návrhy na zřízení “karanténního tábora”. Stalo se tak, mimo jiné, i ve městě Menden, kde padl návrh, ubytovat lidi odmítající karanténu, v jedné z místních tělocvičen. A to i proti jejich svobodné vůli. Tento plán vedení města se setkal se smíšenými rekcemi. Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul (CDU) zatím hodnotí tento projekt jako nepřiměřený s tím, že dosud nezná všechny podrobnosti. Kritika na toto opatření zní také ze sociálních sítí. Je to prý příliš extrémní. Zaznívají ale také hlasy na podporu tohoto opatření.

Tento návrh padl v souvislosti se zjištěním týmů provádějících testy na koronavirus u osob v karanténě. Tyto týmy v posledních pár dnech nedokázali doma najít přibližně 20% občanů, kteří měli být v karanténě a nesměli opouštět své domovy.

Německo: Drážďany – Sasko chce mít odpůrce karantény ve “Věznici Corona”

V nadcházejícím týdnu má být v Sasku uvedeno do provozu zařízení pro odpůrce karantény – “Věznici Corona” („Corona-Knast“) . Deník „Bild“ informoval  o plánech Saského ministerstvo vnitra zřídit „vězení pro odpůrce karantény“ v prostorách centrálního přijímacího střediska pro uprchlíky. Tuto informaci ministerstvo vnitra potvrdilo. Zatím není jasné, jak budou pokoje ve „Věznici Corona“ zařízeny a ani kolik bude stát den ubytování. Jedna věc je jistá: prostor je oplocen a hlídán policií!

Podle informací BILDu je objekt momentálně modernizován. Zadržení a umístění ve „Věznici Corona“ hrozí těm, kteří opakovaně poruší podmínky karantény. „Postup probíhá ve fázích: naléhavé napomenutí, pokuta, soudní příkaz,“ uvedlo ministerstvo. O umístění do zařízení by na základě žádosti ministerstva zdravotnictví měl rozhodovat soud.

Kdo ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko bude odmítat nařízenou karanténu, skončí ve speciálním detenčním zařízení, píše server týdeníku Focus. Spolková země v pondělí otevřela první detenční zařízení v celém Německu. Je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru, napsali včera Novinky.cz. Na serveru Realitadne.cz  o budování těchto zařízení ve světě psali již minulý týden.

FOTOGALERIE: Demonstrace Jsme lidi, NÁS NEVYPNETE!

 

Zdroj: BILD, RP-ONLINE, WRD, Tagesschau Realita Dne, Novinky MIRROR

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Za komančů jsme se bez papíru nedostali za hranice, za “demokratů” ani na pivo

Vakzine macht frei. Hra na covid a diskriminace nepodvolených (neočkovaných experimentální vakcínou) nabírá obludných rozměrů. …

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *