Vánoční trh v Berlíně – Breitscheidplatz

Tradiční Vánoční trh každoročně koná také na berlínském náměstí Breitscheidplatz. V prosinci roku 2016 zde došlo k teroristickému útoku kamionem, při němž zemřelo 12 lidí, mezi nimi i jedna Češka.  My jsme se byli s kamerou podívat, jak vypadá trh nyní, po 3 letech od útoku.

Pietní místo – Breitscheidplatz, Berlin  Foto: Michal Hrubý Photography

Dne 19. prosince 2016 došlo k útoku kamionem na vánoční trhy v Berlíně. Teroristický útok se udál na berlínském náměstí Breitscheidplatz, kde se v té době konaly tradiční adventní trhy. Útočník najel s kamionem naloženým ocelí do davu lidí. K útoku se druhý den přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Zahynulo 12 osob, mezi nimi i jedna Češka, dalších 48 bylo zraněno, z toho 30 vážně. Útočníkem byl Anis Amri, narozený 22. prosince1992 který používal více identit a uváděl kromě tuniského občanství i egyptské nebo libanonské. Později byl zastřelen policií v Itálii.

I přes tyto události, které se stali, dnes vánoční trh na první pohled vypadá zcela normálně. Lidé si dopřávají dobrého jídla, pijí “svařák” a nerušeně nakupují dárky pro své blízké. Prostor vyhrazený pro trh je obehnán “hradbou” betonových bloků, dnes již vkusně zahalených bannery. Doprava okolo je značně omezena, a tužíš podobný útok jako v roce 2016 snad již nehrozí. Nabízí se ale otázka, zdali bylo nutné, nechat vše zajít až takto daleko.Vánoční trh - Breitscheidplatz, Berlin
Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Ministerstvo zdravotnictví uměle vytváří hospitalizované i zemřelé s COVID-19

Počty zemřelých a hospitalizovaných s COVID-19 jsou podle webu ministerstva uváděny na základě pozitivního nálezu …

Povinnou dezinfekci budou kontrolovat policisté. A večerní koupání rodiny hygienici?

Dodržování dezinfekce rukou a roušky ve vnitřních prostorách, bude kontrolovat městská i státní policie. A …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *