VIDEO: U sochy Koněva to vřelo. Nechyběl řeporyjský vojevůdce Pavel “Vlasovec” Novotný. Policie prověřovala maketu zbraně

U pomníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze  Bubenči se v sobotu v den 122. výročí jeho narození sešlo několik desítek jeho příznivců. Proti nim protestovala asi desítka odpůrců. Došlo i k ostrým slovním přestřelkám. Dorazil i řeporyjský vojevůdce Pavel “Vlasovec” Novotný. 

Shromáždění lidé pokládali u sochy Koněva květiny a zapalovali svíčky. Přišli i muž a žena v uniformách z druhé světové války a někteří politici KSČM. Jejich odpůrci si přinesli vlajky NATO, Evropské unie a USA a transparenty s nápisy například “Tady není Rusko, tady si velíme sami”. Podpořit je přišel i starosta městské části Praha – Řeporyje Pavel Novotný (ODS), který je známý snahou postavit ve své městské části pomník vlasovcům. To Rusko ostře kritizuje, stejně jako snahu Prahy 6 nechat přemístit pomník Koněva ze svého území někam jinam. Mezi oběma stranami docházelo k hlasitým slovním přestřelkám. Obě skupiny, mezi kterými docházelo k slovnímu napadání, museli oddělovat policisté. Policie také prověřovala maketu zbraně, se kterou přišel muž v sovětské válečné uniformě.

 

 

 

 

Květiny pro Koněva k 122.výročí jeho narození 28.12. 2019

 

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Tomáš Vyoral: Koronavirus v ZOO. Nenosila zvířata 2 rouške, byla lyžovat v Itálii či po 21:00 v knajpě?

Vycházela snad nakažená gorila po 21:00 ven? Byla lyžovat? Sáňkovat na Petříně? Nenosila 2 až …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *