VIDEO: U sochy Koněva to vřelo. Nechyběl řeporyjský vojevůdce Pavel “Vlasovec” Novotný. Policie prověřovala maketu zbraně

U pomníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze  Bubenči se v sobotu v den 122. výročí jeho narození sešlo několik desítek jeho příznivců. Proti nim protestovala asi desítka odpůrců. Došlo i k ostrým slovním přestřelkám. Dorazil i řeporyjský vojevůdce Pavel “Vlasovec” Novotný. 

Shromáždění lidé pokládali u sochy Koněva květiny a zapalovali svíčky. Přišli i muž a žena v uniformách z druhé světové války a někteří politici KSČM. Jejich odpůrci si přinesli vlajky NATO, Evropské unie a USA a transparenty s nápisy například “Tady není Rusko, tady si velíme sami”. Podpořit je přišel i starosta městské části Praha – Řeporyje Pavel Novotný (ODS), který je známý snahou postavit ve své městské části pomník vlasovcům. To Rusko ostře kritizuje, stejně jako snahu Prahy 6 nechat přemístit pomník Koněva ze svého území někam jinam. Mezi oběma stranami docházelo k hlasitým slovním přestřelkám. Obě skupiny, mezi kterými docházelo k slovnímu napadání, museli oddělovat policisté. Policie také prověřovala maketu zbraně, se kterou přišel muž v sovětské válečné uniformě.

 

 

 

 

Květiny pro Koněva k 122.výročí jeho narození 28.12. 2019

 

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Povinnou dezinfekci budou kontrolovat policisté. A večerní koupání rodiny hygienici?

Dodržování dezinfekce rukou a roušky ve vnitřních prostorách, bude kontrolovat městská i státní policie. A …

Další střet zájmů Prymuly? V červnu si založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků

Coby vládní zmocněnec pro vědu a výzkum, jenž má řešit, které projekty vláda podpoří, si …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *