ZOO PRAHA: V Pražské zoologické zahradě se narodilo slůně

V Pražské zoologické zahradě se v pátek 27. 3 narodila sloní slečna. Samička váží 92 kg. ZOO Praha očekává narození ještě dalšího slůněte.

Mládě slona indického se narodilo v pátek v ranních hodinách samici Tamaře. Otcem sloní slečny je samec Ankhor.  ZOO Praha očekává narození ještě jednoho mláděte. Březí je i samice Janita. Zoo Praha chová slony od roku 1933. Prvním slone indickým byl samec Baby. Jednalo se o prvního slona v československých zoologických zahradách vůbec. V pořadí druhý slon se dostal do pražské zoo až v roce 1951. Současná skupina čítá nyní 8 zvířat, čímž je největší v českých zoo. Žije v expozici Údolí slonů, která byla otevřena v roce 2013. V Zoo Praha se doposud tři mláďata. Páteční mládě je tedy čtvrté. První slůně, které se v pražské zoo narodilo byl sloní sameček Maxmilián. Na svět přišel 5. dubna 2016. Je to rozhodně veliký úspěch, neboť rozmnožování slonů v zajetí je velice obtížné. Slony indické kromě pražské zoo chovají také zoologické zahrady Liberec, Ústí nad Labem a Ostrava.

Nyní po dobu mimořádných opatření se sice do ZOO podívat nemůžete, ale můžete sledovat dění ze ZOO na youtube kanálu Krátce ze zoo

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *