Karel Gott bude pohřben na pražských Malvazinkách

Vdova po Karlu Gottovi Ivana oznámila, kde bude místo jeho posledního odpočinku. Místem posledního odpočinku zesnulého zpěváka bude hřbitov na pražských Malvazinkách. Místo bylo zvoleno podle umělcova přání.

Karel Gott By David SedleckýOwn work, CC BY-SA 4.0, Link

“Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,” uvedla Gottová. Zároveň také poděkovala lidem za vyjádření soustrasti. Byl jich velký počet a stále přicházejí. „Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu v těchto nesmírně těžkých časech velkým povzbuzením,“

Drazí příznivci mého manžela,

touto cestou vám všem ze srdce děkuji za veškerá vyjádření soustrasti, která jsme od vás v uplynulých týdnech v tak velkém počtu obdrželi a stále dostáváme. Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu, v těchto nesmírně těžkých časech, velkým povzbuzením.

Také bych vám ráda oznámila, že na přání mého manžela bude místem jeho odpočinku hřbitov na pražských Malvazinkách. Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo.

Ivana Gottová  ( www.karelgott.com )

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukémií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Pietním místem se ihned po oznámení zpěvákova úmrtí stala spontánně pražská Bertramka, kde dlouhá léta žil. Veřejnost se s ním mohla naposledy rozloučit v pátek 11. října na Žofíně, kam dorazilo zhruba 49 tisíc lidí. V sobotu 12. října se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s legendou populární hudby rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den zároveň dnem státního smutku.

Hřbitov Malvazinky, zvaný též Smíchovský hřbitov, leží kousek od Bertramky, kde Karel Gott žil. Založen byl v roce 1876 a patří mezi největší hřbitovy v Praze. Přestože jeho rozloha činí pouhých 7,5 hektaru, což je jen zlomek proti Olšanům (50 hektarů) nebo Ďáblickému hřbitovu (29 hektarů), patří mezi největší pohřebiště v Praze. Hřbitov, stejně tak jako i čtvrť kolem něj, doslati dostala jméno po malostranském měšťanovi Tomáši Malvazym, který zde míval pozemky svých hospodářských usedlostí.

Na Malvazinkách je pohřbena řada osobností od umělců po politiky. Z těch známějších jsou tam pohřbeni prezident Antonín Novotný, spisovatelé Jakub Arbes, Ladislav Klíma, Ondřej Sekora a Egon Bondy, divadelní režisér Petr Lébl, herci Ferenc Futurista a Antonie Nedošinská nebo hudebník ze skupiny The Plastic People of the Universe Milan „Mejla“ Hlavsa.

 

Gott

Rozloučení s Karlem Gottem – Pražský hrad

Hodnocení

Facebook Comments

About Michal Hrubý

Check Also

Smutné výročí, na které se zapomíná. Včera uplynulo 22 let od začátku “humanitárního” bombardování Jugoslávie

Před dvaadvaceti lety, 23. 3. 1999, vydal  generální tajemník NATO Javier Solana rozkaz k bombardování …

Tomáš Vyoral: Proti covidu 500 vojáků, proti občanům 5 000 a 26 000 policistů. Proti komu vláda bojuje?

V nemocnicích a domovech pomáhá v boji s PR covidem zhruba pět set vojáků. Proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *